Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Műtétem lesz, előtte gyakorolj...

Műtétem lesz, előtte gyakoroljam a mankózást?

Figyelt kérdés
Hamarosan műteni fogják a lábam, a műtét után egy ideig mankóval lehet majd csak mennem. Mivel már azzal kell érkezni a kórházba, meg lett véve. Ott elmondták, hogy hogy kell majd beállítani. Arra gondoltam, hogy a műtét után majd könnyebb legyen közlekedni, újra suliba menni úgy, előtte talán hasznos lenne rendesen megtanulnom, kitapasztalnom, gyakorolnom a mankózást. Mit gondoltok? Hogy csináljam? Hogyan és hol gyakorolja? Próbáljak meg az utcán közlekedni?
2020. jan. 3. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne gyakorold! Fogalmad sincs, hogyan fog viselkedni a műtött lábad, milyen szögben áll, milyen mozdulatoknál fáj, lesz-e rajta valamilyen rögzítő eszköz, szóval jó eséllyel csak rossz beidegződéseket szerezhetsz.


A műtét után egy gyógytornász majd megmutatja, hogyan kell használnod a mankót. Sajnos erre sokszor csak nagyon rövid idő jut, úgyhogy ha jót akarsz, akkor inkább keress egy gyógytornászt, aki majd alaposan megtanít a mankó helyes használatára (ha a műtét indokolja, hogy hosszan járj vele) és pár alkalommal tornáztat!

2020. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!