Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A lábujjamról a köröm félig...

A lábujjamról a köröm félig felvált. Jobb oldalt még tartja a bőröm. Megvárjam míg lenő? Vagy szedjem le?

Figyelt kérdés
Mindenképp el kell menni vele orvoshoz?
2020. febr. 14. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen , így csináld.
2020. febr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Várjam meg míg lenő?
2020. febr. 14. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy beáztatod, hogy jó puha legyen, aztán próbáld meg leszedni, bár nem tudom mit jelent a félig. Ha csak a bőröd tartja oldalt, akkor próbáld meg beáztatás után levágni, mert beleakad a zokniba vagy éjszaka a takaróba, lehet, hogy rosszabb, ha hirtelen lerántod, mintha leszednéd/vágnád, amikor puha a bőr és a köröm.
2020. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem is nagyon tudom elmagyarázni.

Felülről a háromnegyed körmöm vált fel...tehát alul a körömágynál van egy olyan negyed épp köröm.

Ami felvált jobb oldalt a negyede még nem teljesen jött le.

Tehát ott oldalt még tart valamennyire.

Nem fáj. Nem érzékeny. De nem mertem feszegetni.

Ezért is kérdezem, hogy próbáljam meg leszedni, vagy várjak vele míg lenő.. így oldalt mindig tudom vágni.

2020. febr. 14. 09:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne áztatgasd, meg ne piszkáld, mert be viszel alá valami bacit.

Menj be a traumatológiára (gondolom bele rúgtál valamibe), ott szakszerűen ellátják, ha kell leveszik. Ha nem kell levenni, mert úgyis le fog esni, akkor meg elmonják hogy hogyan kezeld.

Irány a baleseti.

2020. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legjobb amit tehetsz vele, hogy bekötöd, nehogy valamibe beakadjon és még jobban felszakadjon. A további teendőket elmondja az orvos majd.


Egyébként a leírásod alapján én így képzelem el:

[link]


Ha tényleg jól gondolom és ez a helyzet, akkor szerintem ezt le fogják szedni. Mondjuk fura, hogy nem vérzett be.

2020. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!