Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 16 évesen ennyire gyenge...

16 évesen ennyire gyenge lennék fizikailag? Vagy ez valami betegség?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete elcsúsztam az útpadkán a jégen, hátraestem mindkét könökömre, sokat tompított a vastag kabát. Ha az nem lett volna elég angy eséllyel eltört volna vagy a könyököm vagy az alkarom.


Eddig stimmt. DE! Pár másodperc múlva még a földön elkezdett káprázni a szemem. színes foltokat láttam, és elszürkölt minden, csak a színes micsodák maradtak.

A hallásom is elment pár percre. A járókelők akik felsegítettek csak tátogtak, zúgott minden körülöttem és csak olyan 2-3 perc múlva kezdtem el nagyon távolról hallani hangokat.



Na EZ mitől lehetett?


Volt már ilyen egyébként, de akkor csak a hallásom ment el.


Más korombéli gyerekek 2 méterről leesnek a bordásfalról, vihognak és felkelnek. Nekem mi bajom van?


2020. febr. 16. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják sokknak - egyszerüen így jött ki rajtad a baleset hatása, ez természetes.
2020. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet úgy ütötted be a fejed is csak nem érezted.

Hidd el másoknak is fáj, azért nevetnek mert hát mit csináljon. Leesett, elesett megtörtént hirtelen felkel attól még fáj.


Azóta is rosszul érzed magad?

2020. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ahaaaa. Csak azon gondolkodom ,hogy oké, hogy most ilyen, de mi van, ha olyan helyzetben vagyok ahol nincs idő feltápászkodni" azonnal dönteni kell...


Vagy ha idős leszek, akkor mi lesz? Meghalok? Elég furcsa. Másoknak miért nem ilyen?

2020. febr. 16. 20:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Agyrázkódás?

Nem mindegy, hogy hogy esik valaki. Ha rosszul esel, egész más élmény. De biztos tudsz úgy esni te is, hogy vidáman felkelj utána egyből.

Egyébként tesiórán figyelgesd magad, hogy a többiekhez képest mennyire vagy terhelhető. Amikor meg ilyen elmegy a hallásod típusú esés van, érdemes megmutatni magad orvosnak.

2020. febr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2-es. Fejemet nem érte semmilyen ütés!!! Ezért aggódom kicsit.. Zsigerből az államat a mellemnek szorítottam, BIZTOS, hogy nem ütöttem be a fejemet. Könyékre estem, kb 30 centi volt a fejem és a beton közöt...
2020. febr. 16. 20:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Az esetek után negyed óra és újra "harcképes" vagyok, tehát semmi utóhatása, vagy maradandó hatása nincs és nem is volt.
2020. febr. 16. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Orvosoddal beszéld meg!
2020. febr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sokkot kaptál.

De ha máskor is kevesebb a reakció idő vagy rosszabbul reagálsz érdemes valóban orvoshoz menni.

Nem feltétlen baj,sajnos megesik mással is.

Pl én ha elesek vagy vmi akkor mindig B+ -olok aztán röhögök meg könnyezik a szemem.

Nem sírok de kijön ennyi.

2020. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a fejed nem koppant a földön, még juthatott az ütésből a fejednek is áttételesen.
2020. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8-as. jaa igen a könnyezést azt ismerem, 2-3 éve a háziorvosomnál voltam ugyanezzel.. Idegi sokktól kicsordul a könny. Ez ilyen. Nem ciki.. A sírás az más :)


És amúgy mivel hát 16 vagyok, nem vagyok már az a játszótéri mindennap elesős kisgyerek, aki voltam, kb 4. óta nem estem el "komolyabban"..


Pontosan azóta 3x estem el. És tényleg :d háromszor. egyik ez a padkás dolog, másik pedig 14 éves koromban volt, amikor a motorom első dobéke kiakadt és azonnal leblokkolt az első kerék és bukfenceztem egyet a közel 300 kilós pannóniával :D Szerencsére eldobott és fűre estem :D


Harmadik meg elég ciki, hólapátolás közben ahogy toltam a lapátot magamat toltam el a jégen és estem az oldalamra. NA! ott volt ugyanilyen érzés...



Elképzelhető, hogy ideget ért a könyökömben a beton? Íróasztalomnál is néha hogy ha könyöklök elér egy olyan pontot ahol égetve belenyilall..

2020. febr. 16. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!