Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megrázott kicsit az áram,...

Megrázott kicsit az áram, lehet belole nagy baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hosszabbitobol húztam ki az Xbox kábeljet ..persze en voltam a hulye mert egy kézzel húztam ki es ahogy kihuztam bár nem tudom ilyen megtörténhet e hozza ertem a villájához es ereztem ahogy elzsibbad a középső ujjam. De rögtön abba a pillanatban eldobtam. Körülbelül fel oraja történt semmi bajom nincs az ujjam sem faj nincs rajta égési sérülés sem nem látok semmit. Csak nem tudom hogy ha kihuztam akkor hogy ráz hatott utanna meg vagy létezik hogy a másik fele meg nem jott ki teljesen es ahogy hozza ertem meg volt benne feszültség? Vagy csak hogy hirtelen kirantottam es a szikra juthatott at az ujjam a? Felek kicsit mert ilyeneket olvastam hogy áramütés utan meg lehet halni meg ha nemis érzek semmit sem.

2020. márc. 22. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Semmi bajod nem lesz.
2020. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MancsWolf ***** válasza:
Nyugalom. Csak a tápban levő pufferkondenzátor sült ki rajtad. Igaz 230V viszont 0 áramerősség. Kellemetlen, de ártalmatlan.
2020. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Áramütés utáni szívleállás akár órákkal később is történhet.

Ezért szokák áramütés után bent tartani az embert a kórházban megfigyelésen.


A "semmi bbajod nem lesz" csak egy ostoba feltételezés, olyantól, aki azt hiszi, mindenhez ért.

Nyilván se orvosi képztettsége, se komoly szakmája, de még jogsija sincs, mert ezt elsősegélyen is tanítják.

2020. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
#3: Két műszaki szakma, jogsi is van, orvos tényleg nem vagyok, ahogy te sem, maskaramiska.
2020. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MancsWolf ***** válasza:
Hármas, írta hogy kihúzás UTÁN, a hálózatról már leválasztott villásdugó érintése csípte meg. Mint ahogy ez nagyon nagyon sok emberrel előfordul. Ha értenél hozza tudnád hogy minden magára adó eszközben van egy úgynevezett pufferkondi ami a pillanatnyi áramkimaradást, ingadozást hivatott áthidalni az eszköz számára. Na ha te kihúzás UTÁN rögtön megtapogatod a villákat akkor rajtad fog kisülni a kissebb ellenállás miatt nem az eszköz felé ahol van pár alkatrész jóval nagyobb ellenállással.
2020. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyugalom emberek azert vitatkozni nem kell.. MancsWolf irt igazat.. kihuzas utan rázott meg ..mert szerintem ha ugy rázott volna meg hogy be van dugva nem hiszem hogy el tudtam volna engedni ...😅 es egyenkent nem volt nagy fájdalom csak bizsergett az ujjam kb. 10 percig es ennyi...
2020. márc. 22. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Velem is meg szokott történi ez (föleg régi pc kel) de nekem inkább kellemes érzés mint fáj.
2020. ápr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!