Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szívprobléma áramütéstől? Mit...

Szívprobléma áramütéstől? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Mivel a mostani helyzetben semmilyen orvos látogatása nem megengedett, így tőletek kérem a segítséget.


Nem komoly ügy, csak kérdezem.


kb 1-2 éve 5x rázott meg az áram. Villamos mérnökként dolgoztam egy ház biztosítéktábláján, ahol a fáradtságom miatt párszor hozzáértam könyékkel és ujjal a fázisra. 220 voltról beszélünk. 5 alkalom volt, mindegyiknél izomrángás, látászavar lépett fel, utána szapora légzés. Orvos nem látott, hiszen semmi bajom nem volt, csak a stressznek tudtam be az egészet..


Azok az esetek óta nagyokat dobban a szívem. Szóval minden szívdobbanást érzek és a mellkasom, oldala hasam is ráng egyet minden dobbanásra. Alvásnál, ha hason fekszem nem tudok aludni, emrt mintha emeltes ágyon aludnék és alulról rugdosnál a matracom alját..


Van valamilyen tea ami a szívdobogásérzést csökkenti? Mondom semmi komoly, ez mind az áramütéseknek köszönhető, csak már nagoyn idegesít.


Köszönöm!



2020. ápr. 1. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
És ez a koronavírussal egyidőben jött elő?
2020. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem. amint a kérdésben is szerepel, kb 2 éve van.
2020. ápr. 1. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy szerepel a kérdésben, de az is szerepel, hogy most nem tudsz orvoshoz menni, amiből meg arra lehetne következtetni, hogy eddig nem volt, vagy eddig nem volt ilyen erős, vagy sűrű, stb.


Hát, a Gyakorin át kúrálni valakit.. ahhoz magabiztosság kéne. Szó nincs róla, hogy én akarnék tanácsot adni, legfeljebb megemlítem, hogy emlékeim szerint a galagonyát, fagyöngyöt, rozmaringot, gyöngyvirágot említették teás könyvek a szívvel kapcsolatban, de azért ehhez a témához szerintem valami szakember véleménye kell. Hát, ha van ilyen, aki a szívhez is és a teához is ért. Elvileg mondhatnám azt, hogy de ha a drogériában kapható, használati utasítással, akkor csak nem lehet életveszélyes, de még akár az is lehet. A gyöngyvirág levelébe pár éve belehalt egy sportember, aki összekeverte a medvehagymával.


Másfelől, szerintem ha megkérdeznél egy kardiológust a Városmajorban vagy a Hallerben, biztosan nem mondanák azt, hogy ez nem súlyos. Bár az kétségtelen. hogy ilyen hibákat, mint néha extra vagy kihagyás, azelőtt csak szerencsével detektálhattak, így aztán elég sokan élhettek sokáig úgy (édesapám kollégájánál 55 éves korában kapták el, hogy néha kihagy, de ő akkor már 20 éve mondta az orvosoknak, hogy azért itt valami nem stimmel :D ). De lehet, hogy éppen most minden orvos azt mondaná, hogy hát, ha ettől tud élni, akkor várja meg a járvány végét.

2020. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt beszéld meg orvossal. Szerintem magával a szívvel nincs gond, de a leírtak alapján az ingerületvezetésekkel annál inkább.
2020. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!