Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet ez kezdeti sérv?

Lehet ez kezdeti sérv?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem észre a hasamon a köldökömtől jobbra vele egy vonalban, hogy van pár hasadás jellegű kitapintható forma ott. Vártam hátha elmúlik, de nem múlt. Inkább akkor érzem ha állok, ülve nem annyira.

Nem emlékszem, hogy mostanában olyan nagyot emeltem volna, ami miatt sérvet kaptam volna. Más panaszom nincs, ha megfogom nem fáj, nem érzékeny. Erősebben keresve, tapintva a köldökömtől balra is érezni nagyjából szimmetrikusan ezeket kicsit, ezért nem veszem biztosra, hogy sérv, lehet hogy normális.

Sajnos nem értek különösebben a témához, remélem kapok választ. Köszönöm előre is.



2020. ápr. 3. 00:04
 1/1 descent válasza:

Ha a hasad préselésekor (pl. kemény felületen hanyatt fekve felemeled a fejed) nagyobb lesz, akkor jó eséllyel sérv lesz. Ha a mostani helyzetben találsz orvost, aki megműti, ne halogasd sokáig, mert ha nem foglalkozol vele, csak nagyobb lesz, kisebb sose. Különösen akkor, ha kövér vagy (bár sovány emberek is simán kaphatnak sérvet).

Az a baj a sérvvel, hogy ha kizáródik, akkor onnantól kezdve van kb. 1 órád, hogy műtőasztalra kerülj - én ezt nem kockáztatnám meg. S a kizáródás már nem lesz fájdalommentes sem, de ez ugye a kisebbik baj.


Egyebekben meg ne hallgass rám, keresd fel a háziorvosodat, akár Skype-on, egy általa végzett távvizsgálat többet ér az én tanácsomnál.

2020. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!