Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Begyulladt lábkörömmel mit...

Begyulladt lábkörömmel mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Most már több mint egy hónapja küzdök vele, az sem segít hogy fizikai melót végzek, de szépen lassan a normális duplájára dagadt a nagylábujjam. Beszéltem két hete orvossal , mindta hogy csúnya gyulladás, felírt 7 napos antibiotikumot, végigszedtem és pár szabadság kivételével pihentettem is, utolsó napra egész szép lett, utána pár napjg jobb volt, nem lila piros volt hanem rózsaszín és kisebb lett.

Az utolsó napokban viszont megint kezd csúnyább lenni. Csatolok képet a mostani állapotról, pár hete rosszabb volt..:


[link]


Amit tudni lehet: annyira nem fáj, csak nyilván irritál kissé, illetve a köröm két oldaláról ha erősen nyomkodom a körmöm valamilyen fura folyós váladék jön ki, de néha vér is egy kevés.

Azért fura mert lejjebb van a gyulladás, mégis a körömágybol jön ez. Tapintásra a körmöm is recésebb mint a többi..


Mi segíthetne? Esetleg helyi gyulladás csökkentő kenőcs? Én erre tudnék gondolni, pl Flektor vagy ilyesmi nem lehet jó?

Most jegelgetem és felpolcolom éjszakára, de napközben rajta állok..

Bármi tanács jól jönne.

Köszi!


2020. ápr. 13. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,ha jól látom, neked is alul nőtt be, ugye? Hát az igen kellemetlen nekem is ugyanez volt.


Sajnos a műtétet így nem tudod elkerülni, addig is van 2 csodaszer, ami segít: az olcsóbb a hidrogén-peroxid (H2O2) ami kipezsegteti a a gennyet, nagyon jó fertőtlenítőszer, patikában vény nélkül lehet kapni.

A másik amit ajánlok, az a grapefruit csepp. Az is fertőtlenítő hatású, csak eléggé csíp is.

Ha lekezelted az egyikkel, utána betadine-nal polcold. Jobbulást! :)

2020. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gennytől (az a váladék, ami jön belőle) kéne megszabadulni, és lefertőtleníteni. Jobbulást. Amit az első írt, azt próbáld ki.
2020. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Igazából ha benövés lenne, szerintem jobban kéne fájnia, meg ami fura hogy egy hete majdnem teljesen rendbejött.

Kipróbálom az elsőt amit írtàl, köszi. Remélem azért, hogy nem kell műteni, ebben a helyzetben nincs sok kedvem kórházakba járkálni.:)

2020. ápr. 14. 00:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha nincs benőve a köröm, akkor ne aggódj, egy hetes hidrogén-peroxidos kezeléssel rendbe kell jönnie :)

Szóval vegyél 2 dl-t ami szerintem még 500 forint alatt van, és ha teheted, legalább napi minimum 2-szer, de inkább 3-4-szer fertőtlenítésd le. Tuti megoldás! :=)

2020. ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!