Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Talpamban az ín húzódik lépés...

Talpamban az ín húzódik lépés közben. Mi lehet? Többi lennt

Figyelt kérdés

Sziasztok, az van, hogy járok túrázni, 15-20 km-ket, és általában a túra végére húzódik a jobb talpam, de igazából nem fáj csak oylan érzés mintha az a szalag vagy ín (nem tudom mi), ami a talpamon végigfut, mintha nem lenne elég hosszú és nem tudna úgy megnyúlni, mint ahogy a lépés igényli. Inkább a lábujjaimhoz közelebbi/talp középi részen, nem a sarkam felé. Arra nem érzek semmi és igazából csak idegesítő, mint fájdalmas. Egyébként pár km után még nem érzem. Igazából amikor nagyon sokat hajlik a talpam akkor jön elő, pl múltkor gördeszkázásnál is. A jobb lábam a hajtó lábam és oylankor iylen lábujjhegyen állás mozdulattal rugaszkodik el az ember. És a sok deszkázás után is előjött. A probléma, hogy mostanában egyre gyakrabban és egyre kevesebbtől előjön ez az érzés.


Talpi bőnye gyulladást találok csak googleben, de az a sarok rész felé jellemző. De nekem inkább a lábujjak felé vagy a középső részen van. Ettől függetlenül is ugyanaz lehet? Köszönöm a segítséget.



2020. ápr. 25. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg idegnyomódás?

Isiász, sérv?

2020. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani, hogy pontosan mi a bajod, mert ott, ahol leírtad, hogy mi a baj kb 5-6 izom van, még 4-5-nek a letapadása stb... Szóval eléggé komplikált hely. Alapvetően én a következőre tudok gondolni:


1. A vádlid össze van rándulva. Nyújtsd le. Ezt amúgy se árt. A vádlidban pár izomnak a letapadása, azt pont a nagy lábujjad alatt van és végig fut a talpadon az ín.


2. Nincs elég tartása a cipődnek. Valószínűleg pronálsz (befelé fordul a bokád). Ezt ha nem egyedül élsz akkor valaki meg tudja neked nézni, de ha egyedül élsz akkor mobillal fedd fel, ahogy jársz.

[link]


itt láthatod, hogy ez hogy néz ki. Ez lehet, hogy állás közben nem jön ki. Járás közben kell megfigyelni. Ha valaki megcsinálja neked, akkor vegyél fel egy teljesen lapos cipőt, boka nélkülit (ne bakancsot - amúgy az olcsó deszkás cipő pl pont jó lenne ide), és kezdj el járkálni fel és le. Valaki üljön le a földre és figyelje a bokádat (érdemes felhúzni a nadrágot, vagy nem látnak semmit :) ) Érdemes megfigyelni mind a kettőt. Ugyanígy a mobilodat tedd le vagy a földre, vagy mondjuk 2-3 könyvre és filmezd le, ahogy elmész a mobiltól majd visszajössz (magyarán hátulról majd elölről).


Ha valóban ilyen a bokád, akkor oda betét kell. Érdemes csináltatni, de ha nem akarsz, akkor a Decathlonnak egész jó betétei vannak. A futó betéteket ajánlom kiránduláshoz. (Ha nincs ki megnézze, és elküldesz nekem egy videót [pl youtubeon] akkor megnézem. Nem kell benne legyen se az arcod, se semmi)


Ezek a fő dolgok, amikre tudok gondolni.

2020. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, megnézem ezeket, amiket írtál. :)
2020. ápr. 25. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!