Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Belso terdfajdalom futas utan?

Belso terdfajdalom futas utan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Olyan kerdesem lenne egy hozzaerto szemelyhez, hogy mit tegyek, hogy elmuljon a futas utan is napokig erzekeny bal terdem belso fele? Ha lepek eleg rossz, kb santikalok, de ulve semmi. Flectorral kenem ma 3. napja. Annyit kell tudni h kezdo futo vagyok es kb 4x voltam 3kmt futni majdnem mindennap aztan utoljara mar az elso lepesnel ereztem h igy megfajdul ez a terdem, de nem torodtem vele es futottam... Nem hittem h barmi baj lenne aztan hazaertem es azota faj ez kb mar lassan egy hete van. Futason kivul guggoltam is sokat, az is igenybevette a terdeim.


Valakinek lenne tippje megis mi ez? Porc vagy izulet? Es mit kene csinalnom vele h gyorsabban muljon?

Dokihoz probaltam menni, de jelenleg meg a magan rendelesek sem fogadnak ahol elek...


valaszokat elore is koszonom

22/L


2020. ápr. 26. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Amint elkezdődött a fajdalmad le kellett volna állni. Nem elég edzett meg a tested. Van egy csomó futással foglalkozo oldal. Ott azt írják, H meg kell várnod, amíg teljesen fajdalmatlan leszel. +Ne fuss betonon, lehetőleg gumírozott nteruleten, illetve ha már jobban megy, akkor menj ki terepre. A betonon futás tönkreteszi a gerincet, legyen akármilyen jó cipod, nem tudod kivédeni.

Én több éve futok, az elején nekem is fájt, addig mentem míg a fajdalom még nem jelent, vagy addig se. Türelem a lényeg.

2020. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval Szerintem nagyon leterhelted, ezt akartam az előbb mondani.
2020. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy meghúztad a belső térdszalagot. Nem vagyok hozzáértő, csak hasonlóan jártam, mint te - csak nem futástól.
2020. ápr. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!