Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Combhajlító sérülés el mik a...

Combhajlító sérülés el mik a bevált praktikák?

Figyelt kérdés
2 hónappal ezelőtt megsérült a combhajlító izmom egy kirándulás alkalmával. Egyébként futó vagyok, heti 45-55km-t szoktam, heti egy úszással és 2 felsőtest erősítéssel kiegészítve. A sérülés óta csak biciklizni tudok, a futást időnként, hetente egyszer erőltetem, de utána mindig napokra sokkal rosszabb a sérülés. A séta is csak bicegve megy. Voltam orvosnál, aki Flector gran-t javasolt, amit szedtem is 7 napig, ami idő alatt szinte teljesen elmúlt a fájdalom. Azután viszont fokozatosan visszajött, mert ezalatt az idő alatt visszatértem a futáshoz, azt hittem már vagyok olyan jól, hogy fussak. Emellett sokat, naponta fel órát nyújtok, és egy teniszlabda segítségével masszírozom a területet. Mindezeket gyógytornász és orvos javasolta. Mit kellene még tennem? Mikor várható javulás, gyógyulás? A sportot nem hagytam abba, biciklizni, szobabiciklizni és erősíteni továbbra is naponta szoktam, azoktól talán-talán nem fáj, talán nem rosszabb.

2020. máj. 6. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ultrahang történt? Azzal lehet látni, milyen kiterjedt a sérülés.
2020. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" A sérülés óta csak biciklizni tudok, a futást időnként, hetente egyszer erőltetem, de utána mindig napokra sokkal rosszabb a sérülés."


Szerintem ez egy önmagyarázó mondat. Nem nehéz a megoldás: egyáltalán ne erőltesd. A biciklizést se nagyon, de ha mégis, akkor csak pörgetősen, erőkifejtés nélkül, síkon. Pihentetni, pihentetni, pihentetni türelemmel!

2020. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!