Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy van az, hogy a plasztikai...

Hogy van az, hogy a plasztikai mûtét utáni hegek elmúlnak, de van, hogy egy horzsolás nyomai évekre megmaradnak?

Figyelt kérdés

Legalabbis a mely vagasok hamarabb elmulnak, mint a kisebb serulesek hegei... Eleses, horzsolas, vagas, karmolas...

(Tovabba: mit lehet tenni, hogy gyorsabban eltunjenek a regi hegek?)



2020. máj. 13. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Van hegkezelés amire eltudsz menni különböző “korú” helyekkel. Illetve hámosítókat és egyéb szilikonos krémeket/tapaszokat lehet használni kisebb-nagyobb sikerrel. (Mindenkinek másképp reagál a bőre)

A nagyobb vágás-gyorsabb gyógyulást azzal tudnám összefüggésbe hozni, hogy pl a nagyobb vágásnál több véralvadásgátló faktor szabadul fel, mint egy kisebbnél. De szimplán lehet az is hogy plasztikai beavatkozásnál steril dolog van, amit védeni kell, ha meg elesel, akkor nem tudom mennyire fertőtleníted le a sebet, mennyire takarod. Nekem például a horzsolás a kézhátamon még most se gyógyult be teljesen, mert a ruhák és a bőrhúzódás miatt (mert ugye, ha kapaszkodok akkor megfeszül a bőr).

De azt is tudom hogy idővel sokkal jobban fakulnak. 1-2 év után alig lehet őket már látni, csak ugye azt is kell várni.

2020. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem sajnos kulonosen rosszul reagal a szervezetem ezekre. Vannak rajtam hegek, amik mar 5-6 eve megvannak, pedig csak ilyen kis horzsolas/karmolas stb.
2020. máj. 13. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenni akkor orvossal konzultálnod, hogy mit lehet tenni. Hegkezelésen egyelőre nem voltam de egy konzit csak megér.
2020. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Mert plasztikai műtétnél, pont erre készülnek.

De ha csak lehorzsolod/elvágod a kezed, akkor a szétnyílt/hiányzó bőrrel nem foglalkozol.

Ha a műtét közben a sebész is haza menne, hogy jóvanazúgy, ezzel nem foglalkozunk, akkor annak is ugyanolyan nyoma lenne.

Eltüntetésre (ha már több éves), csak a hegkezelés marad.

2020. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ez a kérdés bennem is felmerült, csak még nem gondolkodtam el rajta. Egyik igen, hogy sterilek a körülmények a műtétnél, másik hogy nagyon precízen vágnak szinte, nano pontossággal, a bőr épp hogy megsérül és ugyanúgy visszavarják, azthiszem. Így kisebb folt marad, ott meg könnyebben pigmentálódik. Sebeknél nagy felületen sérülnek a szövetek a színének az eltérése a bőr minősége miatt is más szerintem, jobban hegesedik, aztán ha az a pár réteg bőr kicserélődik tűnik el a folt. Ja meg át térben is változik, mint mondottam a műtétnél egy hajszálvékony vágás van más esetben jobban roncsolódik a bőrszövet. Ha szétválik összekell varrni, ha olyan nagy a rés, hogy érintkezzenek a felületek amikor összeforr.
2020. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem plasztikai sebész vette le egy festékes anyajegyem, könnyű műtétvolt, semmi komplikáció, és mégis vastag, ronda keloid képződött a helyére. Még szerencse, hogy nincs szem előtt (mellkas alatt), mert igen csúnya. Évek óta ilyen, nem hinném, hogy változni fog. :(
2020. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*műtét volt
2020. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bees válasza:
Azért lett csúnya a heg mert gondolom tini korban voltál, a hormonok b@sztak el, nekem is van ilyen a mellakasomon
2020. máj. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából huszonéveskorom elején voltam, de igazad lehet, mert tiniként még az átlagtól is jobban meghülyültek a hormonjaim, és sajnos esetemben később sem normalizálódott a helyzet (sajnos családi hagyomány, apum is hormonbeteg). Szóval tényleg lehet ettől, korábban mindig szépen gyógyultam, azt sem tudtam, mi az a keloid.
2020. máj. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!