Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csináljak a térdemmel, ha...

Mit csináljak a térdemmel, ha gyengének érzem és fáj?

Figyelt kérdés

Nem elviselhetetlen, nem is sántítok vele stb.

Csak ha terhelem, akkor minden lépéskor vagy biciklin minden tekeréskor fél-1 másodpercig enyhén fáj és gyengének érzem. Olyan, mintha lázas lennék és fájna mindenem, de csak a térdem fáj.

Járok futni, egyszer a szokásos távnál nagyobbat teljesítettem, azóta fáj, kb. egy hete lehet. Ha erőltetem, nem múlik el, 3 napja pedig nem erőltetem egyáltalán.

Visszamehetek futni, vagy romlani fog?

Rozmaringgal szoktam kenegetni, ha ez számít.

Egyébként kicsit a bal is fájt, de az elmúlt.

18F



2020. máj. 15. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, semmi szín alatt ne fogjon öngyógyításba! Mielőbb forduljon vele orvoshoz. Az öngtyógyításnak beláthatatlan következményei lehetnek!

De ha elviselhetetlenül fáj, recept nélkül kapható fájdalomcsillapítót bevehet - addig is, amíg orvos (pl. reumatológus vagy ortopéd szakorvos) nem látja.

2020. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi a szokásos táv? Milyen tempóban? Milyen felületen? Futócipőben? Mindenképp javasolnám, hogy gyógytornász segítségével erősítsd meg a combizmod, ha azt érzed, hogy nem tart a térded. Ő tudna segíteni egy állapotfelméréssel is. Amíg fennáll a panasz semmiképp nem kéne újra erőltetni, nem ártana bekötni sem. Fiatal vagy még, hogy ebbe beletörődj, járj utána esetleg szüleid segítségével a problémának. Sportorvos / ortopédus tudna képalkotó vizsgálatot kérni, hogy ne csak sötétben tapogatózzatok.
2020. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gumin futok, futócipőben, 5 km volt eddig általában, az új táv 7 km. 5-5,5 min/km tempóban.
2020. máj. 21. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!