Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Körömvágó ollót kicsit beleszu...

Körömvágó ollót kicsit beleszurtam a lábujjamba, azóta nagyon fáj. Mit tegyek rá? Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2 napja vágtam a körmöm és véletlen beleszurtam az élét a bal nagylábujjam fenti jobb sarkába (körmöm mellett) fertotlenitetem , tettem rá sebtapaszt is de nem javult . Lüktet, kicsit piros és be van gyulladva de nem gennyes (egyelőre) és a sebet se nagyon látni , csak egy pici pirosságot látok . Alig hozzá érek nagyon szúr és alig birok lépni . Cipőbe teljes szenvedés. Mit tegyek? Mit rakjak rá ? Köszönöm előre is.

2020. máj. 19. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Sebtapaszt ne tegyél rá, csak ha mész valahova. Otthon ne legyen rajta, meg zokni se, igy jobban gyógyul.

Esetleg körömvirágkrém? Az mindenre jó :)

2020. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A Tetran kenőcs nagyon hatékony ilyen gyulladt sebekre. Betadine-nal fertőtleníted, rá a Tetran. Sebhintőpor formában is kapható, ez talán praktikusabb, ha cipő van rajtad. Kis gézzel lefeded és kész.


Remélem, tiszta volt az olló, és nem kapsz vérmérgezést. Ha esetleg elindulna egy piros csík a szíved felé, irány az orvos!

2020. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Holnap veszek és megpróbálom hátha beválik. Köszönöm
2020. máj. 19. 20:36
 4/6 A kérdező kommentje:
Miféle piros csík? :O
2020. máj. 19. 20:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt már ilyen amikor túl rövidre vágtam egyik körmömet a lábamon, alig bírtam rálépni a lábamra, nagyon fájt, minden nap bejódoztam és amikor megszáradt rákentem Tetran krémet és egy sebtapaszt. Naponta cseréltem, 3-4 nap alatt lement a gyulladás.
2020. máj. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget
2020. máj. 20. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!