Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha bele esik a bekapcsolt...

Ha bele esik a bekapcsolt hajszárító a kád vízbe akkor ténylég meghalsz az áramütésbe?

Figyelt kérdés
Valami filmben láttam es kivancsi vagyok hogy ez valós vagy ez is csak egy filmes kamu
2020. máj. 29. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. máj. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen
2020. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Meghalhatsz, de közel sem bíztos. Megrázhat, és valószínüleg meg is ráz az áram. Az hogy mi bajod lesz, az már kérdéses. A dolgok az életben nem olyan egyszerűen és egy síkuan türtének mint a filmekben. Ha egyáltalán olyan vagy hasonló eseményt váltanak ki a dolgok mint a filmekben.
2020. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, a viz vezeti az aramot, es ha a 220 megcsap, akkor meg szokas halni. Ehhez nem kell film, azelott kozismert volt, hogy furdes kozben aram alatt levo radiotol a hajszaritoig minden tilos.
2020. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tilos hajszárított fürdésközben használni.


De tudod az emberek nem szokásból halnak meg.

Volt balesetin olyan fiatal fenőtt lány aki bele ejtette a kádba a hajszárított. Durva de úgy mesélték: "Hogy úgy sietett, hogy a lábáttörte." Beverte a fejét is, és nyílttöréssel eltörte a lábát, miután megrázta az áram. Lecsapta a megszakító az áramot. Ő meg részlegesen megbénulva az áramtól, ki akart ugrani a kádból.

2020. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Csak, ha te is benne vagy.

2020. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem is kell bekapcsolni sztem.Környékünkön kb.20éve meghalt így egy 17éves lány:(...
2020. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell bekapcsolni.


És tényleg súlyosan életveszélyes a fürdővízzel magunkba vezetni a 220V-ot, vagy mint az elöbbi lány tette a 200V-ot. Jó tudom az áramerősége veszélyes itt.

2020. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Meghalhatsz, igen, de ha nem akkor is megráz rendesen, de szerencséd van, ha gyorsan reagál a kismegszakító, úgy talán megúszod. Nem kell ezzel kísérletezgetni.
2020. jún. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!