Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkódásból való felépülés...

Agyrázkódásból való felépülés gyerekeknél milyen hosszú idő lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 eves kisfiam 5 napja leesett a kanapéról, sajnos nagyon szerencsétlenül, mert úgy ütötte be a fejét, hogy agyrázkódása lett. Esés után azonnal kórházba vittük, mert nagy duzzanat lett a fején, bágyadt lett szűntelen sírt. A kórházban rögtön felvették, 5x hányt, kapott infúziót ödémára es elektrolites infúziót is, mert nem lehetett itatni, a további hányást megelőzvén. Röntgen nem volt, mert ilyen piciknek nem lehet csak CT vagy MRi, de az is csak indoklt esetben. 3.nap reggelén engedtek haza. Most vagyunk az 5.napon. Az lenne a kérdésem, akikkel már történt ilyen, mennyi ideig normális a fáradékonyság, milyen hosszú ideig tart a felépülés. Nem hány, eljátszik, feküdni nem hajlandó de ebédidőben már olyan fáradt, hogy akkor már csak fekszik. Tudom ez most még biztosan természetes és kicsit túl aggódom, de nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalatokra (mindegyikre) és arra mikor van okom megijedni. Köszönöm, ha válaszoltok.

2020. máj. 30. 14:15
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Röntgen lehet, de semmi értelme így, hogy vannak idegrendszeri tünetek. CT indokolt lenne, egyébként az is röntgen sugár, de akkor meg altatni kellene, szóval erre nem tudom mi a protokoll.

Nekem gyerekkoromban volt agyrázkódásom egy baleset miatt, bár idősebb voltam, engem 1 hétig tartottak bent, utána már nem volt semmi bajom, viszont a tünetek után még 1-2 hét lehet. Én mondjuk azóta sokkal szédülékenyebb vagyok még felnőttként is.

2020. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Ne aggódj, ez teljesen természetes, hogy a kórházban töltött idő után, a sok infúzió után, nyilván nem is nagyon lehett táplálni, persze hogy legyengült a szervezete. Nyilván megviselték őt ezek a napok, ne várdd hogy egyik pillanatról a másikra újra a régi legyen. Pár nap még kell, nagy sérülés volt egy pici gyereknek.

Nincsen nagy gond ha fejreeséskor nem történt eszméletvesztés, akkor nem is indokoltak a képalkotó vizsgálatok, ct, mri.

Pár nap és újra a régi lesz :)

2020. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennél enyhébb agyrázkódásnál is alapból két hét. Az a rossz hírem, hogy végig feküdnie kellene! Ha nem fekszi ki rendesen, akkor később évekig fejfájós lehet! Tudom, hogy ilyen kicsinél nagyon nehéz, szinte lehetetlen, de ágyban kellene tartani egész nap!
2020. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nagyon ideges vagyok, alapból egy nyugodt kisfiú, képes egy órán keresztül fekve autókkal játszani így hatalmas ijedtség volt, hogy pont Ő vele történt. A kórházban is mondták, hogy biztosan el fog húzódni, mert az ilyen piciket nem lehet legyűrni, a nagyobbak már fekszenek. Mivel a közelemben senkinek nem volt még agyrázkódása, így fogalmam nincs mire számíthatok a gyógyulási folyamatban. Hát köszönöm, hogy írtarok, még szivesen olvasok más megnyugtató tapasztalatokat is 😊
2020. máj. 30. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!