Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért kell gipszbe tenni az...

Miért kell gipszbe tenni az Achilles ín gyulladást?

Figyelt kérdés

Pénteken magánorvos megállapította, hogy a lábaim hetek óta tartó fájdalmát az Achilles in gyulladása okozza.

A bal lábam rosszabb, a jobb csak estére szokott fájni.

Az orvos közölte, hogy akkor mindkét lábamat minél előbb gipszbe kell tenni, hogy teljesen tehermentesüljön és lemenjen a gyulladás.

Mivel a magánrendelőben ő gipszbe tenni nem tud, azt gipszelő orvos csinálja kórházban, így holnap reggel 7 órára behívott a kórházba, ahol begipszelnek.

Annyira ki voltam, hogy meg sem kérdeztem mennyi ideig leszek gipszben, meddig nem tudok majd dolgozni.

Most mindkét lábamat vastagon befáslizta és péntek óta pihenek itthon. Nem elég a fasli? Gipszem soha nem volt, főleg mindkét lábam, félek azért tőle. Vagy nem lenne elég csak a rosszabb állapotban lévő lábamat gipszelni?

Ha felkerül a gipsz, arra mennyi ideig nem szabad ráállni? Vagy ha mindkét lábam gipszben lesz, lábra se tudok majd állni?



2020. jún. 1. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Achilles-ín tartja a tested súlyát, így gyulladás esetén a pihentetése csak úgy oldható meg ha a súly nem rá nehezedik. Ezért gipszelik
2020. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rá fogsz tudni állni a gipszekre, de akkor semmi értelme az egész pihentetésnek.

Készülj fel, hogy így pár hétig nem fogsz tudni menni.

Tolókocsi fog kelleni gondolom...fürdés, wc dolgokat is ki kell találnod :(

2020. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kaptál végül gipszeket?
2020. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindkét lábamat be kellett gipszelni. Bementem reggel és azonnal a gipszelőbe vittek. Az egész nyarat fekvőgipszben töltöm.

Lesz járógipsz is majd. Két gipszben hogy fogok tudni járni? Akin egy gipszcsizma volt, az is alig tudott menni..

2020. jún. 6. 12:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Érdekes egy kérdés ez. Hasonlít valamire vagy valakire nagyon, aki korábban hasonló kérdéseket tett fel/talált ki. Másrészt itthon az egészségügyben "azonnal" nincs, ez az egy biztosan ki van zárva.
2020. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mankóval fogsz tudni menni két gipsszel. Meg nagy szaladgálásra ne számíts, otthon fogsz tudni könnyebben mozogni.
2020. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3 hónapja fájnak a lábaim. Ma voltam magánban egy dokinál, Achilles ín gyulladás okozza.

Most olvasom a neten, hogy ezt többeknek begipszelték, akár mindkét lábat is.

Nekem délelőtt a sportdoki fáslit tett fel és beutalt egy kórházi orvoshoz. Azt mondta további vizsgálat céljából és hogy ezzel a kollégával majd megbeszélem milyen kezelésre lesz szükség. Én azt hittem felír gyulladáscsökkentőt vagy valami kezelésre kell járni. Gipszet semmiképp nem akarok.

A doki most ágynyugalmat írt elő és hogy polcoljam fel a lábaimat meg ne vegyem le a kötést.

Viszont nekem holnap a vizsgálat után már mennem kell dolgozni, nem tudok feküdni meg a kötést sem viselni.

Milyen más mód van a gyógyulásra?

2020. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát ha olvastad a kérdésemet, nekem szó szerint ugyanez volt.

Magánban befáslizta és hazaküldött feküdni és beutalt gipszelésre. De nekem ott meg is mondta, hogy gipszbe kell tenni. Lehet, hogy mivel te sportorvosnál voltál, ő inkább továbbküld olyanhoz, aki kompetens ebben. De szerintem ő tudja, hogy gipsz lesz, csak nem mondta.

Más lehetőség nem nagyon van, ez akkor gyógyul rendesen, ha teljes nyugalomban van és ezt csak így lehet megoldani ha fekvőgipszbe tesznek.

Dolgozni így nem mehetsz. A kórházból se fognak kiengedni azonnal, engem legalábbis miután begipszeltek, feltoltak osztályra, másnap mehettem-illetve úgy toltak tolószékben..- csak haza.

Hónapokra készülj, nekem csak augusztus végén lesz járógipszem és az is még 4-6 hétre.

Ha nem vallalod a gipszelést, akkor előbb utóbb már csak a műtét segít, ami után ugyanúgy gipszbe kerülsz.

2020. júl. 8. 12:55
 9/14 A kérdező kommentje:

Ebből fekvőgipsz lesz. Párommal történt hasonló. Achilles in gyulladás, hetekig fájt neki, a végén már táppénzen volt, rá is alig tudott állni.

Háziorvos beutalta a kórházba, ott mondta az orvos, hogy két választás van, vagy fekvőgipszbe teszik vagy csak kenegeti, nem javul, műtik és ugyanúgy gipszbe kerül. Aznap kellett bent maradnia, mert reggel még keringés ellenőrzés volt.

Neki végül 6 hét volt a fekvőgipsz és ugyanannyi a járó. Nem volt könnyű, mert egyáltalán nem állhatott lábra, felpolcolt lábakkal kellett feküdnie.

Viszont már nagyon fájt neki és egy idő után mikor hozzászokott a gipszhez és pihentek a lábai, elmúlt a fájdalom.

Mikor majd megkapod a járót, gyógytornász megtanít mankózni,szabad kicsit járkálni. ha lekerül a gipsz akkor még majd sokáig kelleni fog, mert ennyi idő után nehezen fogsz járni.

Ez 2 éve volt, azóta nincs problémája.

2020. júl. 8. 19:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor hányan és kik kerültek itt gipszbe? :D
2020. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!