Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tehet ilyet a munkáltató?...

Tehet ilyet a munkáltató? (Munkahelyi baleset)

Figyelt kérdés
Ma délelőtt a munkahelyen egy eltört pohár miatt egy mély 1.5 cm-es vágást okozott a hüvelykujjamra, főnököm beküldött sürgösségire ahol lefertőtlenítették a sebet és azt közölték velem az orvosok hogy holnap nagy eséllyel varrás is szükséges mert nagyon mély a seb, és maradjak otthon 1 hétig. Mikor vissza mentem a munkahelyemre és közöltem a híreket, szó szerint megfenyegetett a főnököm hogy ha haza megyek, akkor többet ne is jöjjek dolgozni és holnap reggel a varrás után is jöjjek be dolgozni mert emberhiány van. Étterembe dolgozok felszolgálóként, és jelenleg véres bekötött kézzel dolgozom a vendégek elött mivel nem hajlandó haza engedni olyan okkal hogy ‘emberhiány van’. Tehet ilyet a munkáltató?

2020. jún. 1. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha hagyják a dolgozók, akkor tehet ilyet. Szépen beviszed neki az orvosi igazolást és közlöd, hogy te ezt be fogod tartani, ha nem tetszik neki, akkor rúgjon ki nyugodtan, de mivel emberhiány van, ezért ha kirúg, akkor egy hét múlva, amikor alapból visszamennél dolgozni, már egyel kevesebben lesznek nélküled.
2020. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Megteheti, ha belemész. Kiíratod magad táppénzre és akkor addig nem rúghat ki, más kérdés, hogy utána igen. Azt nyilván nem tudjuk, hogy helyetted találna-e mást, de most feltehetően igen.

Nem szép dolog a munkáltatótól, de először is hol van a jegyzőkönyv erről? Másodszor tudom, hogy nehéz a helyzetük, de azért méltányolhatná, nem vet jó fényt rájuk.

2020. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!