Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Valaki tud segíteni értelmezni...

Valaki tud segíteni értelmezni egy MR leletet?

Figyelt kérdés

A lányomnak már négyszer szakadt el a bal külboka szalagja, most ötödször nem volt szakadás, csak rándulás, és ügy döntöttünk, hogy elmegyünk egy diagnosztikai laborba. (a traumán csak begipszelik, és hazaküldik)

Kontrollra csak egy hét múlva megyünk, ezért próbálok itt érdeklődni.

Ebből én csak annyit értek, hogy még mindig duzzadt. (MR előtt kb másfél héttel volt az utolsó sérülése)


Bal boka MR vizsgálata, sagittalis T1, T2 és coronalis T1, PD FS, axiális T2, PD FS, axiális

T1 súlyozott mérések készültek.

A subcutan területeken lateralis dominanciával oedema jelei. Az elülső tibio-talaris

recessusban a folyadék felszaporodott.

Az ábrázolódó hyalin porc vastagsága az életkornak megfelelő.

A ligamentum TFA nem követhető, talaris tapadásnál vs. avulziós törés ábrázolódik. A

fibularis tapadásánál a periosteum feltételez. A talus identikus részében és a külboka

csúcsában oedema van.

Egyéb lokalizációban a boka szalagrendszer, a syndesmosis megtartott. Spring komplexus

ép.

A hosszú flexorok, hosszú extensor és a peroneus inak folytonosak.

Az Achilles ín és a plantaris fascia rendben.

A frondiform szalag mentén kevés, a sinus tarsi felé vezetődő folyadék látszik, egyebekben

a sinus tarsi épnek tűnik.

Az izmokban oedema, atrophia nem differenciálható.

Vélemény:

A ligamentum TFA szakadása, avulziós sérülés. Következményes csontoedema.

Posttraumás folyadékgyülemek.



#instabil boka
2020. jún. 18. 21:17
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Felesleges volt az MR, nem értem mit akartatok ezzel többet, a terápia ugyanaz lesz, sok idő míg helyrejön, türelem kell, van, hogy fél évig is eltart a teljes gyógyulás.
2020. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Két éve kezdődött, és azt valóban kihagytam, hogy a harmadik szakadás óta instabil a bokája. Az MR- pedig az ortopédus kérte.

És most válaszolnál a kérdésre is?

Mert ha nem tudsz, akkor ne koptasd a billentyűzetet okokoskodással.

2020. jún. 19. 06:14
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Rendben, ez valóban már más megvilágításba helyezi a dolgokat.

Főleg külső részen és a sípcsont-ugrócsont között folyadékfelszaporodás.

Bár ez nincs külön odaírva, de a leírásból sejthető, hogy az elülső bokaszalag ugrócsonti tapadása nem látható, feltételezhetően levált onnan, csontsérülést okozva.

Ahogy én értelmezem a bokaszalag szakadás következménye miatt a csontok körül folyadékfelszaporodás van, illetve a sérüléssel összefüggő folyadékgyülemek.

2020. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Akkor ha jól sejtem, csak műtéttel lehet javítani az instabilitáson.

Mert valamit kell kezdeni vele, hiszen minden erőltetés nélkül, sík terepen is képes a ficamra.

2020. jún. 19. 13:12
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sajnos ezt nem tudom megmondani, nem tudom, hogy ez magától vissza tud-e tapadni, ezt a kezelőorvos tudja megmondani inkább, de én is inkább műtétre gondolok.
2020. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!