Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A kertben fűnyírás közben...

A kertben fűnyírás közben megcsípett egy kcsi fekete bogár. Adatok lent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsike nagyon sötét fekete bogár, kb 4mm széles és 6mm hosszú. Ahogy rámszállt azonnal csípett. nem durván, kb a szúnyogcsípés 2-szerese. Én egyből leráztem a kezemről, gondolván, hogy áá ez csak valami kis izéke.

Nem emlékszem, hogy pontosan hogyan nézett ki, mert csak homályosan emlékszem, ugyanis szinte oda se néztem...


De mostanra felduzzadt azon a helyenkb 3mm pattanásszerű képződmény. vörös a környékén és lüktet. (mármint érzésre)


Forduljak orvoshoz? mit gondoltok? Nem émejgek, nem vagyok rosszul, semmi bajom, csak látványos tünetei vannak.


2020. jún. 23. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Allergiás tünet, semmi vész, majd elmúlik.
2020. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valami bögöly-féle lehetett, ha egyéb bajod nincs akkor türelem, elmúlik.
2020. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jaa jó. Nem is gondoltam volna, hogy egy ilyes kis fekete szaros tud csípni. Kellően erős a csípése ahhoz, hogy bármikor észrevedd, hogy na most megcsípett...
2020. jún. 23. 12:57
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Papírtörlőt nedvesíts meg ecettel vagy citromlével és tedd rá. Csípni fog, de szépen leviszi.
2020. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen kemény fekete pici bogár? Tudom, hogy néz ki. Azok akkorát tudnak csípni, az ember szeme kiesik, úgy fáj. Gyorsak nagyon. De nem veszélyesek. Helyi bőrpírt, duzzanatot, viszketést okoz. Kend be hűsítő géllel, fenistil, vagy aloe Vera, körömvirág stb.
2020. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha, ránézésre kitinpáncélosnak tűnt.. de mondom. egy tized másodperc alatt leráztem és nyírtam tovább.. Csak anynit láttam, hogy egy katicánál ksiebb, de katica kinézetű fekete izé. És egyből megcsípett ahogy rámkerült.
2020. jún. 23. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!