Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Letelt a gyógyulási idő....

Letelt a gyógyulási idő. Levenném a gipszet:) szerintetek?

Figyelt kérdés

Mivel új munkahelyem lett közben, nem jutottam el a mai napon (péntek) a dokihoz, hogy 5 hét után végre levegye a Gipszet (ujjtörés).

Hétvégén már jó lett volna akár strandolni is, de legalább a bőr had regenerálódhon. Mi lenne, ha leszedném a gipszet és hétfőn már csak kontrollröntgenre mennék? Jogilag, vagy bármilyen szinten lenne-e károm belőle?

Nem, hétvégén nem hajnaldó foglalkozni velem a doki.



Tudtok más megoldást ajánlani ami segítene?



2020. jún. 26. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne szedd le, majd röntgen után a kontroll vizsgálaton orvos megmondja, hogy leszedhető-e. Lehet az orvos el sem küld kontroll röntgenre ha megtudja, hogy Önkényesen barkácsoltál.
2020. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet új munkahelyed, mivel táppénz alatt még a régi munkahelyeddel van munkaszerződésed, és új felvételisként nem tudsz kezdeni, hiszen táppénzen vagy. Ez táppénz csalás lenne.

Te saját magadnak nem veheted le a gipszet (a rögzítés egyébként is 6 hét).

Kontrollröntgenre nem mehetsz magadtól, azt a traumatológus kéri majd a gipszlevétel után.

Ki kell bírnod még ezt az egy hetet.

Nagyon átlátszóak a kifogásaid, és ha leveszed a gipszet, a doki (teljesen jogosan) felteszi a kezeit ha bármilyen szövődmény alakul ki később, vagy akár most is (pl nem jól forrt össze).

2020. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A doki valószínűleg akkor is felteszi a kezeit ha megvárja a plusz egy hetet és szövődmény van....
2020. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Előre szólok, leszavazhattok, nem érdekel. Sem az első két válaszoló, sem én nem vagyok orvos, de amit ők írnak, az elképesztő. Elvakultan csak az orvosban bíznak, önmagától az ember még levegőt sem vehet, csak ha az orvos engedi. Nem a gerice tört el, hanem az ujja! Egy kéztörést sem szoktak 3-4 hétnél tovább gipszelni, 6-8 hét gipszrögzítés lábtörés esetében szokott lenni, de lábon rajta van az egész súlyod. Bátran vedd le a gipszet és vigyázz az ujjadra. Utána, amikor tudsz, elmehetsz orvoshoz, max. csúnyán fog nézni, de még ebben sem vagyok biztos.
2020. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 nekem egy teljesen egyszerű törés van a kezemen,műteni nem kelett, csak helyrerakni de mégis 6 hétig volt fent
2020. jún. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!