Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki vízbe fullad, de...

Ha valaki vízbe fullad, de utána sikerül kimenteni és újraéleszteni, akkor az illető a tüdejébe került vizet fel fogja köhögni?

Figyelt kérdés
Abszolút laikus vagyok (buta kérdés lehet, tudom) de filmekben szinte mindig fel szoktak köhögni... (és aztán az életmentő nyakába borulni)

2020. júl. 16. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen. Ha valami nem gáz állapotú kerül a tüdöbe, ösztönösen próbáljuk felköhögni pl. mikor félrenyelünk.
2020. júl. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor szabad lélegeztetni? Nem fogja tudni a gyomorba juttatni a vizet? Vagy más letfontossagu helyre?
2020. júl. 16. 01:16
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Lélegeztetni KELL, akkor ha siker magához térnie és felköhögni a vizet sikerül túlélnie.

Ha nem csinálnak vele semmit, biztos hogy meg fog fulladni a sok víz miatt

2020. júl. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2020. júl. 16. 01:32
 5/10 Munkavedelem ***** válasza:
94%

Ha köhög, akkor nyilván nem kell lélegeztetni.

Ha viszont nem lélegzik, akkor a mellkasát kell nyomkodni elsősorban. Ez biztosítja az agy megfelelő vérellátását a mentők kiérkezéséig. Enélkül esélytelen visszatérni.

Lélegeztetni pedig nem kötelező. Ha rutinos vagy benne, akkor csináld.

De ha nem, akkor inkább csak nyomd a mellkasát, amíg egy szakember oda nem ér! 🙂

2020. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem fogja. Aki vízbe fullad, az meghalt.
2020. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőből nem kerül át a víz a gyomorba. Nincs átjárás, más szervhez sem. Mikor felköhögi nyelhet belőle meg a vízbekerüléskorvis nyelhet vizet ami a gyomrába kerül de annak nincs jelentősége majd feldolgozza a szervezete ugyan úgy mintha poharból itta volna. Ha tengervíz akkor nem tudom mi van mert az sós. A sós víz nem tudom mit okoz a tüdőben. Van e valami utókezelés, meg azt sem tudom mennyire zár gyomorszáj ha már elájult valaki így mennyi víz juthat a gyomorba. Érdekes kérdés. De sok sós víz is mérgező lehet a szervezetre nézve.
2020. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehet sőt kell is lélegeztetni... Gondolom ilyenkor felértékelődik a szerepe a kompresszió mellett...
2020. júl. 19. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták az újraélesztési tanfolyamon hogy egy olyan embernél akinek leállt a szívverése és légzése nem szabad azzal foglalkozni milyen károkat okozhatunk neki az újraélesztés során. Pl bordatörés stb. Mert annál rosszabb semmi nincs ha meghal. Ha sikerül az újraelesztés a többit helyre lehet hozni :)
2020. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem! Ugyanis az édes víz azonnal felszívódik a tüdőn keresztül. Egy ilyen halottnak száraz ballontüdeje van, bármilyen érdekes is. Amit felköhög az nem a tüdőből származik édesvíz esetén. Egyébként pedig öt befújással kell kezdeni még a mellkaskompressziók előtt!
2020. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!