Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csonttörés okozta fájdalomra,c...

Csonttörés okozta fájdalomra,contramal vagy algopirin a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 08:06
A kérdező szavazást indított:
Contramal
Algopirin
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

A contramal (opiodos) nagyon erős fájdalomcsillapító, ne szedd.

A kereskedelmi forgalomban lévő vény nélkül kapható fájdalomcsillapítókat használd (algoflex, cataflam).

2020. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egyeni. Advil is jo volt nekem..
2020. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Contramalt semmiképpen ne szedj, én is szedtem sokáig, illetve most is szedem a Tramadolt, annak a származéka a Contramal. Nekem rengeteg gondot okoz, és nincs más megoldás.

Ahogy az első írta, opioid tartalma van. Azon kívül az sem biztos, hogy felírják épp az opioid, központi idegrendszerre ható tartalma miatt.

Az Algopyrin az jó, és ha kettőt veszel be egyszerre, még hat is.:) De csak rövid idegig szedd, amíg feltétlen szükséged van rá.

2020. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi, az mit jelent ,hogy a közpinti idegrendszerre hat nem érzel fájdalmat?
2020. júl. 24. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg azt kellene, igen, hogy ne érezd a fájdalmat, de én már ott tartok, hogy emellé még rákbetegeknek való tapaszt is kapok. Igaz, nem törésem van.

Amúgy a Contramal, illetve a először Tramadolt szedtem, aztán eltűnt, és most megint van, az úgy hat, hogy nem azonnal, hanem kb. 2 hétig kell szedned, mire úgy-ahogy érzed, hogy múlik a fájdalmad. Aztán fokozatosan emelik a mennyiséget.

2020. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem:), látod, hogymivel én hosszúidejeszedem ezeket a szemeteket, annyira hatnak a központi idegrendszerre, hogy elfelejtesz dolgokat pl. És volt egyszer egy hasonló stílusú fájdalomcsillapítóm, de azt mondtam, hogy nem, mert elkezdtem szemétkedni ok nélkül. Na az így hatott.
2020. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!