Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag húzódása miatti...

Bokaszalag húzódása miatti fáslizásnál a sarkat is be kell tekerni, vagy azt ki kell hagyni?

Figyelt kérdés

Régebben volt egy részleges bokaszalag szakadásom, 10nap gipsz, utána fásliznom kellett. Az orvos megmutatta, hogyan kell, és külön kiemelte hogy a sarokra is rá kell tekerni a fáslit. Logikus is amúgy, mert ha a sarkon és a lábfej tetején fut körbe a bokán keresztül, az egy plusz stabilitást ad.

Aztán később volt párszor, hogy kiment a bokám, és mikor pl. tesitanár meglátta hogy betekerem/be van tekerve a sarkam is, azt mondta hogy ez hülyeség. De mások is mondták, hogy nekik az orvos ilyet nem mondott. Neten is mindenhol azt látni, hogy nem kell.


Ma edzésen megint kiment a bokám (ráugrottak, nem önszántából mászkál ki amúgy...), csak meghúzódott, de holnapra fásliznám az edzésre, de így most nem tudom, hogy akkor hogyan. Szerintetek hogy lenne jobb?



2020. aug. 5. 02:01
A kérdező szavazást indított:
Be kell tekerni a sarkat is - kifejtem válaszban
A sarkat ki kell hagyni - kifejtem válaszban
5 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az orvosod mondta, az a stabilabb rogzites ha a sarkad is bekotod.
2020. aug. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tessék mindig az orvosnak hinni. A tesi szakos tanárok amúgy is szeretnek nagyon okosak lenni. Tapasztalat..
2020. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!