Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Benőtt friss köröm ellen...

Benőtt friss köröm ellen házilag lehet még tenni valamit hogy ne nojjon tovább?

Figyelt kérdés

4 napja vettem észre a nagy labujjamon hogy kicsit dudoros és piros is de viszont nem fáj ha hozzaerek meg úgy alapjaraton se érzem hogy fáj, csak néha lüktet egy kicsit.

Olyanokat olvastam hogy ha felhajlítom a körmöm sarkát naponta párszor és meleg vízes borogatassal mártogatom akkor kevés az esélye hogy nagyon benone.. Így hogy még nem fáj elmenjek vele orvoshoz?


2020. aug. 6. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Fáradj el egy pediküröshöz.
2020. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 IcyRookie válasza:
100%
Én nekem hajlamom van rá, de én kiszoktam vágni és utána gyulladáscsökkentővel kenni, ne várd meg hogy érzéstelenítéssel vágják ki.(tapasztalat)
2020. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább menj pedikűröshöz, nekem egyszer ő szedte ki, pedig akkor már rendesen be volt gyulladva
2020. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Párakötés.
2020. aug. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, bekenegettem Betadinnel illetve meleg vizes borogatassal próbálkozom illetve próbálom néha visszahajtogatni hogy messzebb legyen a körmöm a borfeluletemtol.meg nem fáj egyáltalán csak kicsit piros és elkezdett gennyezni de egy nagyon minimális területén.. Pedikűrös kitudja szedni?
2020. aug. 7. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag egyetlen tartós megoldás létezik, az pedig a lézeres körömágy műtét.

35 év szenvedés után biztosan tudom.

2020. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom fennáll-e még a probléma, de én másfél hónapig küzdöttem benőtt, gyulladt lábkörömmel az egyik lábamon. Épp most jövök a pedikűröstől, lefújta kriogenikus érzéstelenítővel (ami amúgy nem működött különösebben), aztán kivágta tökéletesen, nem is fájt különösebben, ami meglepett. (ezelőtt már sebészeten is voltam, ahol "megcsinálták", de nem tartott semeddig)


2 euró volt, ami olyan 700 forint. Azt hiszem ezt megengedheti magának akárki. Ha eljársz majd a pedikűröshöz egy-két havonta, nem fog benőni.

2020. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!