Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csak megzúzódott volna?

Csak megzúzódott volna?

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt nagyon csúnyát estem egy lóról. Egyenesen rá estem a gerincem végére. Nem tudtam felállni nagyon durvan fájt. Persze enyhült egy pár óra elteltével. Anyukám később megnezte és tiszta kék volt. Borzasztóan fájt. Miután már nem fájt azt hittem minden oké nem történt semmi. Viszont amikor ültem nem bírtam felkelni annyira fájt és ez így ment ment. Aztán mostanra vettem észre hogy faj a derekam elég sokszor. Vajon csak zúzódás volt vagy repedhetett is? Nem voltam orvosnál, nem tűnt komolynak. Viszont így vissza gondolva érdekel hogy mi lehetett vele

2020. aug. 14. 06:36
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Lehetséges komolyabb sérülés is igen.
2020. aug. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp utána járnék.
2020. aug. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen erős fenékre üléseknél eltörhet a farokcsont. Ez ha elmozdul, nem tudják egyszerűen helyre tenni, mert gerincműtétet jelent, és törésnél sem lehet gipszelni, olyan helyen van. Érdemes lenne megnézetni, remélhetően csak izom letapadás és némi masszírozással rendbe jön.
2020. aug. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
45%
Ha pár éve volt, akkor nem lehet farokcsont törésed jelenleg, de az előfordulhat, hogy idővel kompressziós törés alakul ki egyik lágyéki csigolyánál, de az is lehet, hogy ehhez a múlt eseményhez semmi köze a mostani fájdalomnak.
2020. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp akkor kellett volna elmenni, a gerinc esetleges sérülése nem játék! Főleg hogy mondod hogy nem tudtál felkelni!
2020. aug. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!