Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Álombeli sérülés?

Álombeli sérülés?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt éjjel azt álmodtam, hogy edzés (pontosabban guggolás) közben megsérültem, és bevérzett a combom. Az álomban nagyon gyorsan történt mindez, ahogy lenéztem már tiszta lila volt az egyik combon fele. Rá nem sokkal felébredtem, éreztem hogy tényleg fáj a lábam, de visszaaludtam. Aztán reggel láttam meg, hogy tényleg lila lett a bal combon, ott ahol az álmomban, csak annál jóval kevésbé. Fájt is rendesen ahogy ráléptem, reggel alig bírtam menni. Délutánra már sokkal jobb lett, mára meg szinte teljesen el is múlt.

Ez akkor most mi is volt? Mert amúgy nem sérültem meg a valóságban, este mikor lefeküdtem nem is fájt meg lila sem volt a lábam. Tud az álom valósággá válni? Vagy éjjel valamitől belilult a combom, és ezt az agyam álom formájában tudatta velem? Úgy nézett ki, mint ha izomszakadásom lett volna, viszont az nem múlik el 1-2 nap alatt. Ezért sem értem a dolgot.



2020. aug. 26. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Álom közben az agy tud érzékelni dolgokat....

Hangokat, szagokat, fájdalmat, fényeket és ezeket "beleszövi" az álmodba.

2020. aug. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Akkor viszont az a kérdés, hogy mitől sérültem meg így alvás közben? Egy jó két tenyérnyi lilás folt volt a bal combon külső felén akkor reggel.

2020. aug. 26. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább előtte sérültél meg, éjjelre belilult.
2020. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!