Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Évek után is fáj még a kezem,...

Évek után is fáj még a kezem, ez normális?

Figyelt kérdés
2 éve történt egy kis itthoni baleset, amiből adódóan eltört 2 csontom a kézfejemben, amiből műtét lett, volt gyógytorna is, miután kivették a fémeket és levették a gipszet. A főorvos 3 évet mondott a gyógyulásra, és hogy annyi idő letelte után lesz tökéletes állapotban. Na már most eltelt azóta 2 év, és még egy fekvőt se tudok megcsinálni, mert fáj, de nem is a csontoknál, hanem a csuklómhoz közel. Így előjön az is, hogy az edzés így nem igazán menne, pedig vékony vagyok, és rámférne, tudom kaja stb, de az is szükséges. Tavaly egy másfél hetes edzés után csuklószorítós kesztyűvel javult, de azóta csak rosszabb lett a helyzet, mint előtte volt. Ilyenkor mit lehet tenni? Erőltetni kell, hozzá kell szoktatni a kezemet a terheléshez, hogy helyrejöjjön? Leginkább az olyannál jön elő, mint a fekvőtámasz, fekvenyomás stb. Nem igazán szeretném így hagyni egy életre, hanem kellene rá megoldás, ami remélhetőleg lesz rá.

2020. szept. 3. 23:46
 1/4 anonim válasza:
100%

A helyedben felkeresnék egy kéz speciálistát vagy a kezelőorvosomat, hogy minden rendben van-e jól forrt-e össze

+ egy speciális gyógytorna/edzés és rögzítő se ártana


Én addig a gyakorlatokat se erőltetném nehogy valami bajt csináljak a túlerőltetés miatt

2020. szept. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amiatt nem értem ezt, mert olyan helyen érzékeny és fáj, ahol nem történt semmi. Arra tippelnék, hogy akkor abban az időszakban elszokott a terheléstől és ezért érzékeny. Tavaly edzés volt konditeremben, és a végén éreztem a javulást, de miután nem mentem a mai napig se azóta, megint olyan, emiatt ez lenne nekem az első tippem erre, csak hátha valakinek van ilyenben tapasztalata és tudna segíteni.
2020. szept. 4. 01:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a főorvos 3 évet mondott, akkor miért erőlteted a kezed fekvőtámasszal, fekvenyomással? Olyan gyakorlatokat csinálj, ami nem erőlteti a kézfejed, csuklód.
2020. szept. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Alapból tesi órán is kell, és a “baleset” után fel is voltam mentve egy tanévet. Edzeni pedig akkor visszamentem egy kis időre, de érdemlegesen nem javult, de éreztem, hogy jobb lett a végén. Nem hiszem hogy ennyi nem javulás után a harmadik évben lenne jó, mert akkor már jobb lenne, de semmi változás nincs azóta. Ha csak elszokott a terheléstől, akkor maradna az erőltetés szép lassan.
2020. szept. 4. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!