Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Rándulás, bokaficam?

Rándulás, bokaficam?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt lecsúszott a talpam egy magas lépcsőfokról, így hirtelen ment rá a terhelés, utána egy fél percig nem bírtam ráállni, de aznap utána tudtam menni. Éjjel bedagadt a bokámnál, és másnap nem tudtam rálépni a lábra. Ma már rátudtam lépni, de a lábfej igencsak merev, nehezen hajlik, de a fájdalom elmúlt. Mennyi idő után (ha nem javul) mennétek el vele orvoshoz?
2020. szept. 7. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vizes ruhás borogatás . Sport krémmel bedörzsölni.
2020. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Flector kenőcs, borogatás felpolcolás pihentetés, jegelés.
2020. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hideg vizes borogatást csinálj! Az leviszi a duzzanatot.

Ha pedig a leggyorsabban akarsz gyógyulni, akkor: NE terheld meg legkevésbé SE!! Old meg másképp a járást, szökdécselj, használj mankót vagy közlekedj székkel még a lakásban is!

Ha egy picit is terheled, akkor újabb sérülést okozol a bokának, tehát minden egyes terheléssel hosszabbítod a gyógyulás idejét. És ezt tetted, amikor ráálltál a sérülés után.


3-5 nap alatt kell, hogy érezz változást, ha borogatod és egyáltalán nem terheled meg. Úgy további 1 hét kell a teljes regeneráláshoz.


És igen, 1-es jól írja: sport krémmel dörzsöld be (vérkeringés serkentés mozgás nélkül).


Ha pedig ki szeretnéd tolni 1,5 hónapig a gyógyulást, akkor csak terheld.

2020. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!