Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdficam vagy szalagprobléma?...

Térdficam vagy szalagprobléma? Mennyi ideig gyógyul?

Figyelt kérdés

Tegnap délután kifordult a lábam és kifelé elmozdult a térdkalácsom. Elestem, de mikor kiegyenesítettem a lábamat akkor visszament a helyére. Roppanást vagy kattogást nem hallottam. Akkor fájt de folyamatosan enyhült és rábírtam állni és sétálni is tudtam (persze beparázva). Később nem dagadt fel és nem vizenyősödött el. Elmentem a gyógyászati segédeszköz boltba és vettem egy gumis térdrögzítőt ami most is rajtam van. Ma bicigliztem is. Most mindtha a térd alsó részén lenne egy kicsi dagadás de nem fáj. Akárhol megnyomom a térdem és körülötte nem fáj. Nincs elszineződve. Mikor sétálok vagy biciglizek akkor a térd felső részén feszül egy kicsit. Természetesen sokat pihentetem.


Előzmény:10 évvel ezelőtt kiment ugyanígy a térdem kétszer, felvizesedett (lebegett a térdkalácsom), ott is visszament magától. Akkor kórházba mentem taxival és kaptam véralvadás gátló injekciót és egy járó merevítőt (levehetőt). Azt mondta 3 különböző orvos, hogy csak egy nagyobb ficam nem szakadt el semmi (ránézésre) és felszívódik a folyadék x hét alatt.


Azért írtam le mert az akkori szerintem súlyosabb volt mint a mostani.


Mikor szalagszakadás van nagyon fáj sokáig? Fáj nyomásra? Elszíneződik a térd azon része?

Igazából mik a tünetei hogyha elszakad a szalag?

Olvastam a neten erről, de nem találtam számomra pontos választ.


Köszönöm a válaszokat.



2020. szept. 9. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínüleg az elsö esésednél már megnyúlt a szalag, ezért most könnyebben kiugrott a helyéröl, ez minden ilyen alkalommal lazulni fog, tehát egy idö után egy rossz mozdulattól is kiugorhat megint. Menj el orvoshoz, beszélj vele, hátha van valami megoldás vagy étrendkiegészítö ami segíti a kötöszövet regenerálódását.
2020. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm a válaszod. Sajnos ebben a járványos időben nem igazán lehet elmenni kórházba megnézetni, hogy van-e valami elváltozás mert ahol én lakom van covidos a kórházban és ha bemennék kapnák 2 hét karantént.


Az a kérdésem igazán, hogy mik a tünetei a szalag szakadàsnak? Van fájdalom?

2020. szept. 11. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. szept. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket. Hát nálam nem volt bedagadva a térdem. Az a baj, hogy nekem a jobb lábam sérült (születési fogyatékosság) ez miatt gyengébb is. Ha nem lenne ez a járvány helyzet akkor nem lenne probléma ellenőriztetni.

Várom olyanok válaszát akik átestek ilyen "térd" balesetes helyzeten.

Kinek milyen fájdalmas története van?

2020. szept. 12. 00:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra vagyok a leginkább kíváncsi, hogy az eset után milyen fájdalmak voltak? Folyton fájt vagy csak nyomásra vagy állásra vagy járásra? Hatalmas fájdalommal? Vagy nem észre hogy baj van?
2020. szept. 12. 00:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!