Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történik, ha egy sebet...

Mi történik, ha egy sebet "légmentesen" lezárunk?

Figyelt kérdés

|csak feltételezés|

Ha valaki számára ez undorító, akkor kérem ne olvassa tovább.

Ha egy friss, tiszta és kicsit mélyebb vágott sebet leragasztunk ragtapasszal és celluxszal, akkor lesz vele valami extra 24-36 óra alatt? Értek ez alatt erőteljesebb gennyezést, elfertőződést és hasonló dolgokat. Egyébként több oldalon is olvastam, hogy a ragasztott sebek könnyebben gyógyulnak és kevesebb eséllyel hagynak nagy heget, mint a levegőn hagyottak. Kicsit talán túlzás egy sebet ennyire bekötni, de ezért is érdekel, hogy ez segít vagy sokkal inkább árt.


Ismétlem, nincs semmi ilyesmi elborult szándékom, szimpla kíváncsiság



2020. szept. 26. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Seb függő és sebkezelés függő. Az ilyen gányolt celluxos sebek el fognak fertőződni. Ellenben egy seb vákumos kezelése kórházi körülmények között egy nagyon jó lehetőség, főleg nagy, sérülésekre.


A sebkezelésben nem a ragasztás a lényeg, hanem a kötszer. Normális jól kezelt seben olyan kötszer van, ami nem ragad bele a sebbe, meggátolja a fertőződést és nem engedi a varrosodást, magyarul a seb nedvesen gyógyul, nem szárad be.

2020. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a vákumos kezelést leszámítva ha a sebet hermetikusan lezárod, akkor az olyan baktériumok, mint a Clostridium tetani ami a tetanuszt okozza, vagy a Clostridium perfringens ami gázgangrénát okoz könnyen elszaporodnak.
2020. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam mondani, az anaerob baktériumoknak tökéletes hely
2020. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Megfelelő módszerral és higéniás körülményekre figyelve tényleg jobban gyógyul a seb és nem teszik ki külső hatásoknak :)
2020. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek szilikon ragtapaszok, amiknek ez a szerepe. Ha egyszer felragasztod, "összeforr" a sebbel, csak nagy kínok árán lehet leszedni. Kb 4 hét múlva magától esik le. Folyamatosan kioldódó tápanyagokat tartalmaz és ideális környezetet biztosít a sebgyógyuláshoz.
2020. szept. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hasznos infókat tudtam meg. ^^
2020. szept. 28. 01:14
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Én csak a saját történetemet tudom elmesélni. Műtét után leragasztották az összevarrt 10cmes sebemet. 2 naponta cserélték. Valami száraz lap talán géz volt amig rahasztó vett körül szóval csak a cserénél érte levegő. Meglepő módon bevarrasodott és olyan hamar gyógyult hogy az 5.napon mikor már mehettem haza leesett a heg is a nagyrészéről. Csak fertőtlenítővel lefújták az átkötözésnél más nem történt. Otthon már nem volt ilyen kötszerem és csak steril géz került a sebre nem legmentesen. A maradék rész már nehezen gyógyult be pedig fertőtlenítettem minden nap.
2020. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a szigetkötszerek ami neked is volt, nem zárnak légmentesen. Egy műtéti seb pedig normális esetben gyorsan gyógyul.
2020. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a többieknek nem gyógyult gyorsan. Az enyémen csodálkoztak nagyon az orvosok. :/ De igen. Lehet hogy nem volt légmentes.
2020. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!