Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Másfél hete focizás közben...

Másfél hete focizás közben kaptam egy erős ütést a tarkómra, azóta néha még szúr a fejem, bal oldalt tapasztalom, olyan érzés volt mintha egy kisebb beton darabbal megütöttek volna, történt veletek ilyen?

Figyelt kérdés
Fejsérülés

2020. szept. 29. 05:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem történt velem még ilyen

De amúgy a ezzel egyből orvoshoz kelletted volna menned (még megteheted)

2020. szept. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Neo_ ***** válasza:
SZia, Kérlek menj el orvoshoz, valószínűleg agyrázkódás,de ezt tisztázott körülmények között kell megnézni (pl. egy CT).
2020. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Azóta eltelt egy kis idő, szokott néha még fájni a fejem, amikor keveset alszok, migrénre gyanakszok hogy lehet az alakult ki?! Sérülés után volt egy kisebb pszichés korszakom, röviden (reményveszettség, szerelmi bánat) lelkileg nem voltam túl jól, de amikor jól voltam is szúrt a fejem Október közepe felé, szúrni nem szúr, csak érzem mintha nem lenne rendben valami, kicsit mintha hamarabb elfáradnák, nem tudom, de nap vége felé érzem ezt a fájást, de lehet csak beképzelem! Házi orvos csak annyit mondott menjek be egy kórházba, de beutaló is kellene, azt meg nem kaptam, ha lenne is bajom, jelentkezett volna már súlyosabb tünet?

Első hónapban volt egy kis alvászavarom, nem volt túl jó korszakom, aggódtam, és a kevés pihenés hatására, lehetséges a figyelem zavart ez okozta!

Amikor felkelek nem fáj a fejem, sőt nem mindig, pl: mielőtt ezt elkezdem írni, kicsit éreztem valamit, most már nem, ezért gondolom hogy fantom érzés? De azt mondták hogy a CT se 100%-os, ahogy szerintem semmi, milyen betegségek lehetnek aminek ez az előjele? Mert ha agyrázkódásom lenne akkor lehetséges hogy jelentkezett volna valami súlyosabb tünet!

Meg pár hónap eltelt azóta.

2020. dec. 28. 18:04
 4/7 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Nekem volt egy autobaleseten megûtöttem a fejemet, a bal oldalon erössen fàjt kb 1 hétig, aztàn lassan elmult! Nem szàrmazott semmi bajom! Annyi marad csak, hogy néha érzek egy idegi lûktetést , de rövid ideig tart!
2020. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mechanikus trauma után érdemes valamilyen képalkotó eljárással megvizsgálni, hogy nem történt-e bevérzés vagy más, az agyállományt érintő sérülés.
2020. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már nem fájt egy ideje, néha nehezen pihentem ki magam, több idő kellett hozzá, egyik nap fociztam és fájt egy kicsit, fülem mögött fájt egy pillanatra, de azon kívül semmi hasonló fájdalmat nem éreztem. Azt meg tudják nézni hogy a Broca, területe nem sérült? Arra mekkora az esély?
2021. febr. 4. 05:27
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem is tudom hol kezdjem, egy ideje nincs minden rendben, főleg kommunikáció terén, magával a beszéddel még nincs is baj, hanem inkább a szavak jelentésével, egyszerűen nem értem a szavak jelentését, pl: aminek több jelentése van, erről nem tudom hogy lehetne írni, de egy ideje teljesen kivagyok miatta.

Tudok kommunikálni, de sokszor nem értem a szavakat,

Pl: Jól van, őt is sok értelemben használják, de van amikor nem értem,

Jelent hogy nincs baj, vagy azt hogy oké, de sokszor hallom amikor csak mondják és nem tudom az okét behelyettesíteni, mert értelmetlenül jön ki, ti ezt mire használjátok még?


Pl: Már. újra át kellett olvasom hogy mit jelent a szó, pl: amikor azt hallottam hogy fúj már, még most se teljesen értem hogy a már mit is jelent ebben.

Rólam annyit hogy kiskoromban elvoltam hanyagolva, nem figyeltek rám, sose ültek le velem tanulni, tudom hogy van lemaradásom, ez ellen akartam és kezdtem is tenni, de miután jött ez a fejsérülés abbamaradt, és Novemberben már éreztem valamit, mintha fura lenne megérteni valamit, az volt az első, majd időközben egyre többször vettem észre valamit, Január 25. kb, van egy dolog ami ahhoz a dátumhoz kötődik, és nagyjából azóta tapasztalom ezt még jobban, időközben mikor beszélgetek a barátokkal mintha jobb lenne, de akkor is vannak szavak, ez most is visszajön és stresszesebb vagyok, velem tényleg nem foglalkoztak úgy a szüleim, néha ugrik be egy két dolog hogy apám semmit nem tett értem, ijesztegetett a ismerőseivel, stb, pokol volt az egész, nem volt elég hogy fejlődésben és fejben se voltam érett, többiektől lemaradtam, jó tanárom volt alsóba neki sokat köszönhetek, de mindig is voltak problémák a tanulással és senki nem segített, én meg nem tudtam kitől segítséget kérni, nagyon kölyök voltam és rontott a helyzeten hog nem foglalkoztak velem,

Az elmúlt időben megismertem egy lányt, másfél éve, írogattam neki verseket, dalszövegeket, és nem tapasztaltam semmit, majd amikor jött ez a sérülés sokáig fájt a fejem, és egy ideje ez van, CT nem volt és orvosoknak nem mertem ezt elmondani, mert lehet nem is a sérüléstől van ez, hanem inkább hogy buta vagyok, és tanulásban nem volt velem senki, de addig ilyen problémáim nem volta hogy a szavakkal bajok lettek volna, és a ragokkal egyaránt, CT nem tudom hogy segítene feltárni hogy mi a baj, ha van, mert a fejem nem fáj.

Megérteni megértem a dolgokat, ha van egy szó és nem tudom a jelentését, de néha gondolkodok egy mondaton még akkor is ha jó, nem tudom kitől kérjek segítséget, teljesen úgy érzem hogy én tényleg buta is voltam mindig, fogyatékosnak érzem magam, teljesen magam alatt vagyok.


Valamiről tehetek én is mert ott volt az esély, amikor volt lehetőségem a suliba, most már meló közben, de már akkor egyedül voltam és semmi segítség, csak voltam és ennyi, én ennél több akarok lenni, és tudom hogy lehetek még talán, de a legtöbb embernek nem segítenek, nem látom hogy ennek így lesz e sok értelme, szeretném, és akarom de nem tudom hogyan tovább.

Azt tudom hogy minden problémát az alapoktól kell kezdeni, a legtöbb szót átolvasni, a ragokat, de nem tudom ez mire lesz elég, munka mellett, úgy érzem egyre rosszabb lesz.

Köszönöm aki elolvassa és komolyan veszi.

Szomorú hogy ilyen van, de az is ha ez így maradna mert én nem szeretném, de sokszor a megértés olyan zavaros, és így teljesen kívülállónak érzem magam, pedig mindenki egyformán fontos ember, legyen akármilyen, van aki tehet róla és nem is, de a legrosszabb hogy az a második lehetőség is ködös.

Köszönöm aki elolvasta, és komolyan is veszi

2021. ápr. 8. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!