Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez miért van így a baleseti...

Ez miért van így a baleseti sérülésekkel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de jobb tudni, mint elhallgatni.

Szóval, ha valaki például balesetet szenvedett (mondjuk váll zúzódás), akkor persze pár hónapig biztosan fáj a sérült hely és kezeltetni kell, amíg meg nem gyógyul. Viszont miért van az, hogy a gyógyulás után is fájdalmat érezhet azon a helyen? Meggyógyul idővel, nem? Akkor miért van az, hogy évekkel később is (nagyon) fáj neki, ha pl sportol és megerőlteti valahogyan?



2020. okt. 2. 04:28
 1/6 anonim válasza:
100%
Azért, mert az adott testrész már egyszer megsérült. Ergo, ami kisit is meghibásodik, sosem lesz ugyanolyan jó, mint azelőtt. Úgyhogy ha valakinek megsérül a válla nagy valószínűséggel ha megerőlteti fájni fog neki, ahogy írtad is kedves kérdező.
2020. okt. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez általában időjárási frontokkal van összefüggésben, a légnyomás csökkenése nyomást gyakorol az ízületekre.
2020. okt. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy hasonlatot hoznék. Van egy hibátlan új autó, de összetörik. Ki lehet kalapálni, meg lefesteni, de az már soha nem lesz olyan, mint ahogy a gyárból kigurult.
2020. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as: Ez nagyon jó hasonlat, de most szomorú lettem, mert eszembejutott hogy az autóm már soha nem lesz ugyanolyan, mint amikor vettem :( Pedig nagyon szépen megcsinálták, de mégis ez a tudat.
2020. okt. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem baleset miatt amputálták a lábam.

Sokáig éreztem, néha még most is fáj, de már maga a csonk.

A légnyomás-változás a csonkra is hat, de a hidegre is érzékeny.

2020. okt. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy autó javítás után akár jobb is lehet mint a gyári.
2020. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!