Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Merőlegesen eltört a nagy...

Szabo1977 kérdése:

Merőlegesen eltört a nagy lábujjam a köröm alatt., ma voltam sűrgőségin,elláttak, 6 hét pihenést javasoltak. súlyzós edzést végezhetek ha a labam nem erőltetem? Természetesen csak felső test, félek a hízáztol.

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Pihentetni a tötött végtagot kell.
2020. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az mennyire reális hogy fel hívtam a háziorvosom amikor történt és ő annyit mondott hogy hat ennek nem tud mit csinálni. Ügyeleten nem is akartak fogadni, csak hat mondtam nekik hogy nagyon fáj,nagy nehezen felvettek és röntgen ki mutatta a csúnya törést a köröm alatt csont merőlegesen. A sürgősségi orvos szerint nem kell ezen parázni van aki el se megy vele dokihoz és meggyógyul. Nos en izgulok ennyire egy lábuj törés miatt vagy ők hanyagok? Annyit csináltak hogy ki furták és a vér távozzott majd kötést kaptam amivel kedden kell vissza mennem
2020. okt. 4. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljes ellátást kaptál.

A törött lábujat nem szokták rögzíteni, ha nincs elmozdulás.

Vigyáznod kell rá másfél hónapig (6 hét kell az össze forrásig), és ennyi.

Nyugodtan gyúrhatsz közben.

2020. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne nagyon sétálj egyik géptől a másikig.
2020. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem mozdult el,ez áll a papíron :

I. Lábujj körömpercének darbos disloc nélküli törlése. Dr G. S., deformálodas, nagy mennyiségű hematóma a köröm alatt.

Igazából a házi orvosom meg le is baszott amiért ezzel el mentem sűrgőségire ugyan is ez meg tud otthon is gyógyulni. Es mivel tappenzre nem akar venni, fizetetken hónap :(

2020. okt. 5. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!