Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a teendő ilyen esetben?...

Mi a teendő ilyen esetben? Hátha valakinek van . Nem hajlik a térdem minimálisat sem.. Extrém fájdalom a tèrd bal oldalán, és rengeteg a térdficamom még speciális térdpántban is. 4 hete csak mankóval tudok menni.

Figyelt kérdés
#térdsérülés

2020. okt. 6. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Voltál orvosnál?
2020. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy mi a teendő?

Sportsebészet, térdsebészet, reumatológia, gyógytornász.

Mit értesz a spéci térdpárna alatt?

Nekem egy olyan gumis rögzítőm volt, amiben egy szilikon gyűrű tartotta a helyén a térdkalácsot, remekül működött. Persze ettől még műtét lett a vége, mert anélkül instabil volt.

2020. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam részletesen leírni, ezért bocsánat.. Nos, megvolt a röntgen, és az mrt, de ma meg a professzorhoz küldtek tovább... Nem tudom hajlítani, és amikor megyek, akkor folyamatosan kifordul/ficamodik... Érzésre olyan, mintha tűvel szùrkálnák, és ki akarna szakadni... Próbálom tornáztatni, menni, de mankó nélkül az sem megy, és lötyög a térdkalácsom
2020. okt. 6. 20:29
 4/11 A kérdező kommentje:
A rtg szerint a meniszkusznál lévő csontok sérültel, aminek egyenesen kéne állnia, az nekem srégen ál, a másik fele meg hullámos, és folyamatos extrém fájdalom már egy hónapja huzzák. Azt mondták műteni kell, de ma meg továbbküldtek egy profeszorhoz, aki műt is... Ezek szerint nem ùszom meg műtét nélkül
2020. okt. 6. 20:34
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem. És valszeg csont áthelyezés lesz, amivel akár 1 centivel is beljebb lehet vinni a térdkalácsot, így megszűnik az instabilitás is.
2020. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az hogyan működik, tudsz róla valamit?
2020. okt. 6. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:

A sípcsont felső részét, úgy kell elképzelni mint egy vályút, amibe a térdkalács beleül.

A két oldalán van egy "kinövés szerü nyúlvány", ami csak bizonyos határon belül engedi mozogni a térdkalácsot. Ezeket a "nyúlványokat" le fürészelik, felcserélik őket, és csavarral rögzítik.

Bocs ha kicsit nyers voltam, igyekeztem "konyhanyelven" fogalmazni.

2020. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jól hangzik... A legjobban az idegesít, hogy eddzeni sem tudok... Az is hiányzik.. Meg a meló, de most elég nagy gázban vagyok... Mindenhonnan időpontot kell kérni, a professzorhoz is, és gondolom ő mondja, hogy mikor műtik meg.

Ráadásul Németországban élek.

2020. okt. 6. 21:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Addig keress valami hasonlót.

[link]

Nem reklámozni akarok, és nem kell ezt megvenned, csak a képekre kerestem rá, nekem ilyen volt.

2020. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mármint az első képen. Most néztem vissza a linket.
2020. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!