Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerincferdülést,hogyan hoztáto...

Gerincferdülést,hogyan hoztátok helyre?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és ma elmondta a masszőröm amit már régóta sejtek. Lapockám mellett a gerincem egy C betűt ír le a jobb lapockám felé, ami elnyomta a bordáim ezt mondta a masszőr. Ezáltal a tartásom is olyan ,hogy a bal vállam egy pici előbb van , a jobb lapockám meg szúr kifele .

Ő azt mondta már elmúltam 18 éves nem nagyon tudom újra egyenesbe hozni de az úszás esetleg segithet(amit én nem tudok). Kondizni járok , esetleg olyan talaj gyakorlatok vagy torna ami képes helyrehozni? Olyan véleménye érdekel akinek már volt hasonló vagy éppen van vagy dolgozott ezzel a helyzettel.



2020. nov. 17. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Először nem árt ortopédiára menni, ott csináltatnak röntgent, és meg lehet mondani hogy pontosan hol, milyen fokú görbületed van. Aztán gyógytornával és hátizom erősítéssel kordában lehet tartani ezt a problémát, talán még javulhat is kicsit, függetlenül attól hogy már befejezted a csontosodást. Az údzád egyébként nem a legjobb módszer gyógytornászok szerint, mert az oldalirányú görbületekkel együtt jár a háti görbület ellaposodása, amit a szimmetrikus úszás csak még jobban ellapít. (Az asszimetrikus úszás viszint tökéletes rá.) De a legjobb módszer továbbra is a Schroth gyógytorna, nekem magasabban volt a bal vállam, a kulcscsontom is jobban "kiugrott" a háti görbületem miatt, pár hónap Schroth-tal ismét szimmetrikus lett.:) Ráadásul kiderült, hogy a gerincferdülésemet (S alakú van) végtaghosszkülönbség okozta, ami azótva korrigálva lett.
2020. nov. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
En 15 eves koromtol egesz 18 eves koromig korzettet hordtam. Tobbnyire otthon, de volt amikor suliban is. Persze vele parhuzamosan gyogytorna, helyrejott a gerincem🙃
2020. nov. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jah, majd biztosan egy masszőr fogja megmondani, hogy mit csinálj a gerinceddel. Tessék elmenni ortopédiára, röntgenre és követni az orvos utasításait. Kisebb mértékű ferdülésre gyógytornára szokták küldeni az embert és igen, javasolni szokták az úszást, de hát nem mindenkinek szívügye az uszoda. Súlyosabb esetben fűző. Nagyjából ezek a lehetőségek szoktak szóba jönni. Amit tudni kell, hogy felnőttkorban igenis van értelme a tornának, mert az izomzat erősítésével elejét lehet venni a ferdülés romlásának.
2020. nov. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Ortopédián elküldenek röntgenre, a felvételt vissza kell vinned az ortopédiára, ott megmondják hol van a görbület, milyen irányban, hány fokos. Utána csak gyógytornára kell menned. Szerintem az biztos, hogy segíteni fog. Ahova én járok gyógytornázni, ott sok 18 évnél idősebb is van. Nekik is még segít. Ha azt akarod, hogy jobb legyen a hátad akkor minden nap kell gyakorlatokat végezned.
2020. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!