Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyulladt sebre mit tegyek?

Gyulladt sebre mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lehorzsoltam a térdemet, van rajta egy kisebb seb, de most begyulladt, tiszta genny, és nagyon csúnya, fáj is. Mit tegyek rá? Mivel kenjem be?

Háziorvos nincs, vagyis be kell jelentkezni, ő meg kb egy hét múlvàra ad időpontot, kórház sincs, lehetetlen bejutni, meg jelenleg ilyen "aprósággal" sem látnak. Házi gyógyír kell, de minél hamarabb.

Olvastam, hogy a paradicsom segít, azt tehetek rá? Emlékeim szerint gyerekként is kezelték a gyulladt sebemet azzal, és utána jobb lett. Ha ráteszem fájni fog? Esetleg más megoldás?


2020. nov. 18. 02:17
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Betadin, Bepanthen Plus? Semmi nincs otthon? Ügyeletes gyógyszertár, vagy reggel elmenni?

Én biztos nem tennék rá paradicsomot.

2020. nov. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A paradicsom valóban összehúzza a gennyet, de inkább furunkulus-karbunkulusnál hasznos. Ha a sebre tennéd nem fájna, hanem csípne egy ideig, a benne lévő savak miatt, de használhatna.


HA van otthon hidrogén peroxidod sebfertőtlenítésre a patikából, az jó lehet, kipezsgeti belőle a trutymót, és utána Betadinos ecsetelés. Ha nem akarod, hogy beleragadjon a sebbe a fedőkötés, akkor használj hozzá - felvágva - női tisztasági betétet, illetve ennek kicsit vastagabb verziója is lehet. EZ NEM RAGAD BELE A SEBBE, és tökéletesen ellátja a funkciót, ami kell.

Ha nincs otthon bőrbarát ragtapaszod, ami rögzítené a kötést, akkor helyette használhatsz szigszalagot is. Nem bántja a bőrt, és a funkciója ugyanaz.

Kipróbált - magamon, családban - módszerek, anélkül nem is ajánlanám.

((És mielőtt bárki lehülyézne, igen, van 30+ év eü. tapasztalatom. Köszi.))

2020. nov. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hyperol, merbromin, szabad levegő.
2020. nov. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2, abrasiot csak akkor fedünk, ha nagyon muszáj. Üdv, trm amb.
2020. nov. 18. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kamilla teával kicsit mosd át.

Ahogy itt javasolták, szabad levegő. Én soha nem kötöm, kötöttem be a sebeimet.

2020. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!