Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Erősen beütöttem a könyököm...

Erősen beütöttem a könyököm lehet eltört?

Figyelt kérdés

Futás közben tegnap megcsúsztam faleveleken, a könyökömöt pedig elég erősen beütöttem az autómba. A hirtelen erős fájdalom úgy 10-15 perc után megállt, és azóta is érzem a fájdalmat de nagyon gyengén. Álló állapotba nem is fáj vagy csak zsibbad a karom. A fájdalmat akkor érzem mikor súlyt teszek a könyökömre, szóval lényegében rátámaszkodok ágyon, vagy megérintem. De érintésre nem érzek deformációt a csontba és úgy érzem egybe van. Lehetséges csak repedés. Normális esetbe nem raknák fel ilyen kérdést és elmennék orvoshoz. Viszont vajdasági vagyok és nálunk kicsit komplikáltabb az elsősegély. Mivel koronavirus teszt kell, hogy be lehessen menni korházba példálul, meg volt nemrég, hogy barátomnak kar törése volt pár hete és egyszerűen hazaküldték, mivel mondták bir vele várni, nem olyan vészes. Szóval a COVID19 elég érdekes helyzetet alakit ki.


Fő kérdésem az lenne, ha mégis csontrepedésem van, az magától mennyi idő alatt gyógyulna meg? Amellett, hogy nem használnám a karom annyira és nem tennék rá súlyt, tehetek még valamit? Kenőcsök esetleg?



2020. nov. 21. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ha meg van repedve, azon kenőcs nem segít. Mindenképp kösd fel, hogy ne nagyon mozogjon, meg ne terheld néhány hétig. De egy röntgen ha majd tudsz, és még mindig fáj, nem ártana.
2020. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!