Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van itt egy ember aki kézsebés...

Van itt egy ember aki kézsebész,vagy valamilyen formában ért a témában?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,1 éve volt egy balesetem,eltörtem a bal alkaromat,mindkét csont eltört,egy jó ideig 2db szeg tartotta össze a karom,előtte két évig edzettem (Street Workout),majd több mint fél évig gyógyultam,az orvos aki műtött,mondta hogy nyugodtan edzhetek,csak szépen lassan fokozatosan. Kicsit el van deformálódva a karom,de semmi több,ahhoz képest elég szépen vissza erősítettem. Szeptemberben újra el kezdtem ezdeni,minden jól megy,viszont alsó fogású húzódzkodásnál,ha már csak függök,elég kellemetlen,majd fájó,szúró érzést érzek a törés helyén,illetve területén,más gyakorlatoknál semmi bajom,kivéve a gyémánt fekvőnél,ott is szokott néha fájni az első pár ismétlés,konkrét válaszokat,segítséget nem nagyon kaptam. A hát,bicepsz edzés végén függök,illetve ahogy tudom,fájdalom nálkül erősítem az alkaromat,de..nem igazán oldódik meg. Szerintem az ínszalagokkal van még baj,azt tudom,hogy lassú a gyógyulás,és hogy több év is lehet,de ilyenkor mit tudnék tenni? Elvileg ha fáj,ne erőltessem,de ha csak még szokatlan neki? Fokozatosan szoktassam hozzá a karom,vagy hagyjam,és majd x hónap múlva próbáljam meg,vagy esélytelen már fájdalom nélkül alsófogásos húzódzkodásokat csinálni? Egyébként a törés után,folyamatosan szedek d vitamint,napi kalciumot,meg egyéb vitaminokat,szeretném a sérülés kockázatát minél jobban csökkenteni.


A nem ide illő kommentekre nem vagyok kíváncsi,meg a "miért bonyolítod ennyire túl" kommentekre se. Ennél rövidebbre nem tudom leírni.

További szép estét!


2020. dec. 1. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Probald bal kezzel verni, hatha...
2020. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kellett volna gyógytornára járj. Államira ingyen.
2020. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első,vicces.


Második,nem írtak fel semmilyen jellegű gyógytornát,saját magam kellett tornáztatnom.

2020. dec. 1. 21:19
 4/16 anonim ***** válasza:

El tudsz menni szakrendelőbe, traumatológiára, háziorvoshoz, szakorvosokhoz?

A szüleid mért nem törődnek ezzel?

2020. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Különben szerintem vizitorna kéne.

Menj gyógyvízbe, oda ingyen lehet, ortopédorvos felírja, és ott mozgasd, tornáztasd.

Az úszás is nagyon jó később.

De jó lenne, ha gyógytornász instrukciója szerint csinálnád.

Van passzív gyógytorna is, gép mozgatja a végtagot egy ideig, és gyógytornász masszírozza.

És van tantermi gyógytorna is. Bordásfal, labda, stb.

2020. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Különben az nagyon rosszul hangzik, hogy el van deformálódva a karod. Más testrészed nem sérült meg?
2020. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4, Nem hinném,elzavarnának ilyen "kis dologgal" a covid miatt. Volt már rá példa... Mondtam nekik,de hát nem nagyon tudnak mit csinálni. Most ezen kívül semmi bajom,csak akkor,és ott fáj. Csak nem tudom,hogy ez el fog e múlni,vagy beavatkozás szükséges e,ezért szeretnék itt érdeklődni.


Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp megkeresek egy gyógytornászt.


6,igazából,ezt úgy nehezen tudom elmagyarázni,de pl,amikor a csuklómat felfordítom,akkor ahol van a műtéti heg,ahol felvágták a karom (4 helyen) ott kidudorodik az izom,vagy valami,és ha megfogom,nem fáj,csak,olyan mintha az izom lenne,de ha jobban nyomogatom,érzek valami recés dolgot,és az a sérült ínszalag SZERINTEM,Illetve még az alkarom,hát nem tudom,alső vonalán/részén,nem tudom szakmailag hogy nevezik,ha a csuklómat lefeszítem,vagyis ráfeszítek az alkaromra,és elforgatom kb 45 fokba a kezem,akkor is,elég feltünően kidudorodik az izom,olyan mintha lenne ott egy gyűrű,de ez akkor látszódik a legjobban,amikor edzek,és be van durranva a kezem,tele van vérrel,akkor nagyon odalöki a bőrnek a falához. Illetve a könyököm is el van mozdulva,vagy mintha más helyre került volna,nincs ott a "mélyedés" mint a jobb egészséges karomon.

2020. dec. 1. 21:44
 8/16 A kérdező kommentje:
Osztály társam mondott egy olyat,mert neki el volt törve a csuklója,hogy nyugodjak meg,ez normális,mert ahogy van az izom,alatta a csont,ugye eltört nekem,és el is mozdult pár mm-ert,ezek rá is vannak írva a papírjaimra,és ezért az izom is elmozdult,és ezért más területekre épül be,és ezért néha olyan fura érzés pár dolog,de ez majd elmúlik. Nem tudom mennyire igaz,nekem ezt mondta,de nyilván nem veszek rá mérget.
2020. dec. 1. 21:47
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze, de jobb és gyorsabb úgy, tornával. Érted.

Ha van kádad, abba is fekhetsz és úgy mozgasd a meleg vízben.

Levegőben is lassanlassan, folyamatos mozdulatok, hajlítás, nyújtás, hajlítás, nyújtás. Legyen 20-30 másodperc, mire kinyújtod, és 20-30 másodperc, mire behajlítod. És közben masszírozd ott, ahol érzed, hogy az ín tapad.

Biztos van youtube-on ilyen torna!

2020. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Persze :)

Ezekről még nem nagyon hallottam,köszönöm szépen! Igen,műtét után az első 2 hónap,csak gyógygyakorlatokról,és a zsibbadás miatti masszírozásról szólt,de akkor mindenképp elkezdem ezt is! Biztos jobb lesz,és erősödni is fog mellette.

Persze,a gyakorlatokat is mind külföldi videókból szedtem.

Akkor ahol fájni szokott,ott óvatosan lehet masszírozni? A nyújtások mellett természetesen.

2020. dec. 1. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!