Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha kizárólag a talp elülső...

Ha kizárólag a talp elülső részére érkezek futásnál, az nagyon terhel, nem egészséges?

Figyelt kérdés
Nem úgy mint mikor eloszlatod az egészen.

2020. dec. 10. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon egészségtelen, a talpunkon kell 'gördülnünk'. Amíg a talp elülső részére érkezel a harántboltozatot terheled , kb. mintha magassarkú cipőben járnál.
2020. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
harántboltozatot*
2020. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mechanikus futópadom van, nem tudom máshogy csinálni. Ötlet hogy védjem valamivel?
2020. dec. 10. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy percig se érts félre, nem kötekedni akarok, nem bántalak, de rossz a testtartásod, helytelen a futóstílusod.

A futópad használata közben előfordulhat, de csak egy módszered van, változtatni a hibás testhelyzeteden, és próbálj meg olyan stílusban futni mintha a szabadban lennél.

2020. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogyan változtassak mikor azt sem tudom mi a rossz? Vagyis tudjuk mi rossz de nem tudom hogy azon hogy kéne valtoztatni hiszen a szalag csak akkor megy ha a talp elülső részére érkezem. Egésszel nincs annyi izom ami megindítaná. Nem tudom hogy kéne máshogy. 🧐
2020. dec. 10. 14:43
 6/6 anonim válasza:

A helyes érkezés olyan, hogy a talp első részére érkezel, annak is inkább a külső részére, és egyre több része ér le a talpadnak. Akár a sarkad is.

És egyet értek a másik válaszolóval, hogy a futó mozgástól is lehet, nézz utána hogy milyen a helyes és szerintem a cipőtől is lehet.

2020. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!