Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Félre sikerült tengerisós...

Félre sikerült tengerisós bőrradírozás után mivel lehet gyorsítani a felépülést?

Figyelt kérdés

2 napja elkezdett hámlani az arcom miközben kis nyomásra is folyékony zsír jött a pórusokból.

Kinyomtam amit tudtam és a kezembe szórt jódozott sóval és pici vízzel átsimogattam, hogy megtisztítsam a hámtól és elvileg a só fertőtlenít. Mára vörös sebek lettek rajta, az orromon pedig gennyesedik a seb. Mintha húsig marta volna! Mit csináljak vele? Nem vették fel a bőrgyógyászaton! Főleg ott néz ki így, ahol előtte alaposabban kinyomkodtam a zsírt. Mitől lehet?? Nem is csípte a só és nem dörzsöltem nagyon! Lehet köze, hogy kimentem bicózni utána? De így belement volna a por?? Mivel mossam le? Már teafaolajat se merek rátenni!

jan. 4. 23:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Basszus.. itt a kérdésem alatt van egy másik hámlasztásról! Kémiai hámlasztás után tilos a napfény, én meg kimentem bicózni. A só mechanikai és kémiai is egyben, mert vizesen használtam. Lehet mégis égés lett?? Megfázás és napégés lehet egyben??
jan. 4. 23:56
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem volt is sugárzás.

Az erős nyomkodás miatt van.

Az orr nagyon kényes.

Egyszer mondom csak egyszer nyomkodtam szét így mint te.

Vagy jobban.Kb mintha pofára estem volna a betonon.

Be is varasodott.

1- es voltam.

jan. 5. 00:02
 13/19 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk, ha nem látjuk a sérülést? 🤷

1) hámlott a bőröd, de zsíros volt, tudod mitől?

2) erre te nyomkodtad, majd rákentél egy maró anyagot, ami még fizikailag is tovább sértette a bőröd

3) fogalmad nincs, milyen a sérülés pedig, pedig te látod.

Ez így bármi lehet. Felelőtlenség rá krémet ajánlgatni látatlanban.

jan. 5. 00:03
 14/19 A kérdező kommentje:

Értem, csak nem szívesen osztanék meg képet magamról! Köszönöm 1es, akkor biztos a nyomkodással nyírtam ki, eleve nem szoktam, csak most valahogy ez tünt a legjobb ötletnek a pánikhelyzetben.

A semmiből hámlott le az egész kb. egy fél óra alatt és kvázi mosta magát kifelé, így laikusként csak valami allergiára tudok gondolni vagy a levegőből jött szennyezésre. 1 dolog új, frissen bontott: a dezodorom, de az is a már bevált márka ugyanolyan illatú terméke.

Ennél biztos nem lehet rosszabb, így tettem rá teafaolajat és sebtapaszokat! Fincsi hűsítő, így legalább aludni fogok tudni..

jan. 5. 00:15
 15/19 anonim ***** válasza:

Jaj, az lehet hogy felmarja:-(

Írtam, hogy inkább ne:-(

jan. 5. 00:20
 16/19 anonim ***** válasza:
Én egyszer nyáron elaludtam a napon, akkor folyt az egész arcomból a sárga zsír, így ahogy mondtad, akár egy ujjal történő nyomásra is. De így télen el nem tudom képzelni hogy mitől történhet ilyen az emberrel. Nem voltál szoliban?
jan. 5. 00:20
 17/19 anonim ***** válasza:

Direkt írtam, hogy ne làtszódjon az arcod.

Teafaolajat meg azonnal mosd le onnan, Jézus, teljesen szét akarod maratni a bőröd?

jan. 5. 00:34
 18/19 anonim válasza:
100%
Teafaolajat ne tegyel ra, az tovabb irritalja a bort! Vegyel la roche posay cicaplast kremet, es azzal kend be!
jan. 5. 00:36
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, segítséget! A jó minőségű teafaolajtól reggelre egészen látványosan helyre jött minden része!!! :) Éjjel levettem a tapaszokat, reggelre szépen bevarasodtak a sebek! Vékonyan, de látni, hogy javult!!! :)

Nagyon jó a teafa, éreztem, hogy kell rá! :) Nem valami gagyi aromax vagy ilyesmi van itthon, DM-ben vettem, szép tiszta olaj és bio!

jan. 5. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!