Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Becsípődött a hátam és alig...

Lucypaci kérdése:

Becsípődött a hátam és alig kapok levegőt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Becsípődött a hátam a lapockám alatt jobb oldalt... Vagyis ez lehet az oka annak hogy szúr. Futás közben jött hirtelen a szúrás, nem csináltam semmi hirtelen mozdulatot se semmi, ezért nem értem mitől lehet.


Egy kis gerincferdülésem is van, de kétlem hogy ez lenne az oka, mert ritkán fáj csak attól a hátam és az nem ilyen.



2021. jan. 5. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem vagyok orvos, de hasonlo tortent mar velem munkahelyen, egy rossz mozdulat es belenyillalt valami a bordaim koze, alig kaptam levegot, elfekudtem, kinyujtoztattam, kimentem ragyujtani, fel oraig szenvedtem, jarkaltam fel-ala es elmúlt. Ha ez nalad tovabb tart, ideje felkeresni egy hozzaertot.
2021. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van hogy beakad, (egyebkent a rekeszizomhoz a levegő.)

1es Te olcson megusztad.

Nekem volt mar hogy reggel nekikezdett es estig nem hagyta abba.. Es volt hogy ezt egy heten 2x eljatszotta.

Sajnos rosszul mozdulsz, veszed a levegot, de meg az is ha valahogy ugy eszel (itt azt ertem hogy ragas közben valahogy rosszul veszed a levegot) akkor is beakadhat.

2021. jan. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Becsípődni az ideg tud, az meg a gerinccsigolyáknál lép ki.

Ez valami más.

Edzésben vagy, a szokásos távot futottad?

Vagy hirtelen újévi fogadalomból futottál valami szokatlan távot edzetlenül?

2021. jan. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem tegnapelőtt kezdődött, alig bírtam aludni éjjel a fájdalomtól, torna sem segített, végül Inno reuma forte krémmel dörzsöltem be a nyakszirtem és a jobb lapockám mellett az izmot, ez kicsit enyhített, de még este is fájt a fejmozgatás is, reggelre jobb lett. Ilyenkor 12 napig jobb pihentetni és kenegetni izomlazító krémmel, és ha jobb, akkor jöhet a lassú gyógytorna.
2021. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szokásos bemelegítő futás volt, és kocogtam, szóval még lassan is futottam.

És nem múlik nálam ez el 2 óra múlva, néha több napig is szúr, alig tudok mozogni.

De az egészben az az érdekes, hogy végig edzettem az edzést és ma is megyek, és a bemelegszik a hátam nem szúr annyira mint nap közben.

2021. jan. 6. 09:11
 6/6 A kérdező kommentje:
4esnek írom hog én is alig bírtam aludni éjjel
2021. jan. 6. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!