Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szemből vagy oldalról (horog)...

Bulcsando kérdése:

Szemből vagy oldalról (horog) mért ütés veszélyesebb az agyra?

Figyelt kérdés

2021. jan. 8. 04:12
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Amelyik erősebb, de szerintem oldalról.
2021. jan. 8. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért gondolod hogy oldalról veszélyesebb ?
2021. jan. 8. 05:02
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Mindegyik veszélyes.

Láttál már valaha koponyát belülről? Én igen. Kötelező volt az anatómia óra miatt.

Tele van éles kis csont sávokkal, kinövésekkel. Az agy vízben "úszkál" benne, képzeld el úgy, mint egy szorosan kikötött csónakot. De amikor trauma éri a fejet (vagy elég a tartós fejrázás egy rock koncerten) az agy majdnem úgy hánykolódik, mint az említett csónak a viharos vízen. Előre-hátra csapódik, s ezek az éles csontrészek belül megsértik (akár véresre), zúzzák. Az agy annyira érzékeny - és ezt egy agykutatással foglalkozó könyvben olvastam (Dr. Eke Károly: Az agy) -, hogy a koponya egy részének hiánya miatt (tehát tulajdonképp egy nagyobb lyuk esetén, ahol a koponya csont folytonossága megszakadt) elég lenne egy feltekert újságpapírral fejbe csapni az illetőt, és azonnal meghalna.

Esetünkben - a könyv leírása szerint - ez megtörtént eset nem kitaláció.


Tehát egy fejre mért - akár sorozatos, vagy rendszeres - ütés, trauma hatalmas károkat tud okozni az agyban, akár végzeteseket is.

2021. jan. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!