Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csak szerintem alkalmatlan az...

Csak szerintem alkalmatlan az autós, motoros egészségügyi láda egy beteg ellátására baleset után?

Figyelt kérdés

Részt vettem több tanfolyamon is, rengeteget tanultam, olvastam az elsősegély nyújtásról, sajnos részem volt több baleset utáni segítségnyújtásban is, szám szerint eddig 4 év alatt kilencszer - valahogy mintha vonzanám - mindig saját magam által összeválogatott EÜ készletet hordtam magamnál így autós EÜ ládát még soha nem nyitottam fel, máig. Ugyanis lejárt a szavatossága és cserélnem kellett, gondoltam átnézem mit is raknak bele pontosabban, milyen minőségben, hátha hasznát veszem a sajátomban ami olyan tartalékként. Van pár dolog amit hiányoltam belőle, illetve egyszerűen silány minőségűnek találtam. Értem, hogy fontos az olcsó előállítási költség, de ami benne van azzal normálisan egy vérzést nyílt sebnél nem lehetne ellátni, főleg nem abban az esetben, ha a mentő akár 25-30 perc alatt érkezik ki. Az ollóval egyszerűen semmit sem tudtam elvágni, olyan életlen volt. Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy biztonsági övet valahogy elvágjak vele, ha pl. üzemanyagszivárgás miatt sürgősen ki kell menekíteni valakit egy autóból. Illetve a védő maszk CPR-hez is olyan, mintha nem is lenne. Se egy szűrő benne, csak annyi hogy egy darab fólia elválasztja az arcod, de bármilyen váladék átszivároghat rajta...

A steril géz majdnem szétfoszlott a kezemben teljesen, a háromszög kendő olyan gyenge anyagból volt, hogy a csomó meghúzásakor elszakadt. A hőtartó fólia pedig a széthajtogatás közben szétszakadt. Komolyan ez megfelel valamilyen EU-s előírásnak, szabványnak? Vagy azért ilyen egyszerű, mert egy laikus átlag ember inkább megvárja a mentőket?


2021. febr. 13. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a csomagok csak a gesztus miatt vannak. A legtöbb ember rosszabbul van egy balesetnél, mint a sérült. Arra van a csomag, hogy ne egy olajos rongyot vagy taknyos zsebkendőt szoríts a sebre.

Amúgy millió ilyen kamu dologgal vagyunk körbevéve. Műanyag lökhárítók a kocsikon pl. De mondhatnám a repülőkön lévő biztonsági övet is. :) Előírás, szabályzat, és megnyugtató, hogy van, de amúgy gyakorlati haszna elhanyagolható.

2021. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát az emberek rosszullétét tudom igazolni. 2 hete történt egy baleset, egy hölgy tetőre fordult az autójával be az árokba. Úton hazafele munkából álltam meg, előttem már ketten ott voltak, de mindketten csak futkároztak fel alá az út szélén, még a mentők telefonszámát sem tudták annyira bepánikoltak. A hölgynek az ijedtségen kívül szerencsére semmi baja nem esett. Végül arra azért jó volt a két fiatalember, hogy a háromszögeket kitegyék mindkét oldalra...
2021. febr. 13. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az összetevők minősége szerintem a gyártmánytól függ leginkább. Lényegében az egyetlen dolog, amit valóban meg kell tudni csinálni a doboz tartalmának felhasználásával az csak a vérzéscsillapítás, ahhoz meg elég két-három tekercs géz és mull lapok. Artériás vérzésnél jó szorosan rátekerve annyit kibír egy ilyen kötés, amíg kiérkeznek a mentők.

Persze végtagrögzítés és még sok más is elvileg elvégezhető lenne, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy laikus nekiáll ilyesminek. Ez részben a helyzet okozta pánik miatt, részben az oktatás minősége miatt van így.

2021. febr. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!