Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen esetekben hasznalnak...

Milyen esetekben hasznalnak ilyen tipusu gipszet?

Figyelt kérdés
Gyerekeknel ha jol tudom alkalmazzak csipoficam eseten... De arra lennek kivancsi, hogy felnott korban milyen serulesre alkalmazzak?

2021. márc. 24. 10:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsi, a link elmaradt 😁


[link]

2021. márc. 25. 10:14
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak találgatok, de nyilván alkalmazzák csípő sérüléseknél, talán az egye lábas verzióját combcsont törésnél, és még medence sérüléseknél.
2021. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Ez csak egy egyszerű könnyített gipsz, bármilyen esetre használható. A TB nem finanszírozza, de ha kifizeted, akkor az állami eü-ben is adnak ilyet és egyébként kapható is. [link] Tekercsben van, egy sűrű műanyag bevonatú üvegszálas háló, amit vízbe mártanak, rátekernek az előzőleg gézzel/anyaggal betekert testrészre és ott percek alatt megkeményedik. Sokkal könnyebb mint az eredeti, vaskos gipsz és hajszálnyival jobban szellőzik, de lehet hogy ez az érzet csak abból adódik, hogy nincs önsúlya, ami terhelné a testrészt. Körfűrésszel vágják le, ha már nem kell. Annyi, hogy ha lábra kerülne, akkor nem tesznek rá sarkot, mint egy járógipszre, hanem venni kell hozzá egy felcsatolható cipőtalpat.
2021. márc. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia,


Nekem combcsont törés esetén használták. 2 hónapig voltam gipszelve, utána ortézises eszközt kaptam.

2021. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó! Hogy voltál gipszelve?

Előre mondták, hogy 2 hónapig gipsz? Műtöttek is?

2022. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!