Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan kezelhetném az esés...

Hogyan kezelhetném az esés következtében keletkezett csípősérülést?

Figyelt kérdés
Magasról estem(teljes testsúllyal) és nem sikerült tompítani az esést, ami következtében ráestem a kemény talajra féloldalasan a derekam bal oldalával, de az nem lilult be, csak megduzzadt. De a főbb probléma, hogy a fájdalom 2-3 órával később elkezdett lesugározni a csípőmből a combom felső részébe (a forgó, vagyis a combcsont felső része, nagyjából a combnyak környéke) elég erősen ahhoz, hogy fájdalomcsillapító kelljen. Mozgatni tudom a lábam, mégha fáj is; hajolni már nem megy; sétához támaszkodom; a csípőmet magam alá húzni nem igazán megy; ülés, állás és fekvés is kellemetlen, nyomásra a combcsont környéke érzékeny; ránehezedni is fáj. Valaki esetleg járt-e hasonlóan és tudna-e valaki ajánlani kezelési módot a feketenadálytőn, tigris tapaszon és lóbalzsamon kívül?

2021. ápr. 3. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Jegeld, akár óránként 10 percet.
2021. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvosra gondoltál???
2021. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Irány az ügyelet!.
2021. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon idegbecsípődésnek hangzik. Érdemes vele orvoshoz menni.
2021. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel nem játszunk.

Irány a traumatológia, minél előbb!

Ha önerőből vagy segítséggel nem megy, akkor hívj mentőt.

2021. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel mindenképpen be kellene menni a balesetire, lehet, hogy nem látszik kívülről, de attól még belül súlyos sérüléseid lehetnek... akár még belső vérzésed is lehet, akkor pedig a húsvéti vacsorát már nem kell elköltened...
2021. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!