Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kaphatok tetanusz oltást...

Kaphatok tetanusz oltást Covid elleni pfizer védőoltás beadása után 4 nappal?

Figyelt kérdés
Ha 2 napja kaptam meg a Pfizer vakcina 1.adagját és ma 2mm-es szúrt sebem lett,mivel beleléptem egy szögbe, kaphatok tetanuszt? 2 orvos javasolta 2 nem, van más lehetőségem? Valaki ilyen helyzetbe került már?
2021. ápr. 4. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd eldöntik a sürgősségin, ha bemész.
2021. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bementem ott nem adták, az ügyeleten adni akartak, bár azt mondták nem szerencsés. 2orvos javasolta 2 nem.
2021. ápr. 4. 16:42
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Akkor megvan a válasz. Bementél, nem adtak. Pont.
2021. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha úgy érzed lopom az idődet akkor ne válaszolj kérlek. Nincs meg a válasz, mert 2 be akarta adni 2 nem,így még nem adattam be. Azért köszi a választ, légyszíves ne ragozd tovább, megvan a magam a baja. Szép napot kívánok!
2021. ápr. 4. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg a keddet és hívj fel egy oltóközpontot, ahol kifejezetten oltóorvosok vannak. Ott kapod a legszakszerűbb választ. De ha öt éven belül bármikor kaptál tetanusz elleni oltás, akkor biztos nem kell.
2021. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedden az orvosom utánajár, csak hátha járt valaki így, bár ennek kicsi az esélye. Köszönöm a válaszodat!
2021. ápr. 4. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De azt megmondtak, hany napig varnanak vele? Es mennyi ido mulva erne meg valamit, ha a seb nem volt tiszta?
2021. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megneztem angol egeszsegugyi oldalon.

Orvosnak illett volna. Szoval. Ket hetet ugyan javasolnak ket kulonbozo oltas kozott. De. Gyerekeknek tobbszoros oltast is adnak be es nincs bajuk.

Szerintem a tetanuszt muszaj komolyan venni. Valoszinu, hogy az oltas hatekonysagaba zavarhat bele, de nem art.

2021. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lefertőtlenítették, bekötözték, a seb nem nagy és picit gyulladt, nem vészes. Azt mondta az orvosom, hogy 2 hétig beadható a tetanusz, de előtte még megkérdezi.
2021. ápr. 4. 18:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha az oltás hatékonyságában zavar bele az lenne most a legkevesebb. Nem vagyok krónikus beteg, csak az oltasi sorban most került rám a sor. Arra hivatkozott az egyik orvos, hogy nem élő vírust kaptam, így nem szerencsés de szerinte beadható. De ez csak 1 vélemény, másik orvos mást mond.
2021. ápr. 4. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!