Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy orvosi klinikán dolgozom...

Egy orvosi klinikán dolgozom takarítóként! Történt egy olyan eset, hogy munka közben megszúrta a lábamat egy használt injekció, aminek a tűje az egyik szemeteszsákot átszúrva észrevehetetlenül állt ki. Többi lent....?

Figyelt kérdés
Az a szörnyű hogy nem is beteg, hanem orvos dobta ki a kórtermi kukába így az injekciót biztonságos elcsomagolás nélkül! Hívtam a háziorvost az ügyben, aki elküld labor vizsgálatra, de mondta hogy szóljak a munkáltatónak hogy a munkahelyi üzemorvossal járjanak el az ügyben. Szóltam neki, de azt mondta hogy ő nem tud és nem is akar csinálni semmit, intézzem én a háziorvosommal, amúgy is jártak már így többen a cégnél, ők is így intézték. Az orvosom szerint a labor egyáltalán nem biztos hogy ki mutat majd valami fertőzést. Félek, mert nem tudom kit, milyen beteget szúrtak meg azzal a tűvel. Hova tudok ilyenkor fordulni?

2021. ápr. 6. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Én megkeresném az osztály főorvosát, és jelezném neki. Ők meg tudják nézni, melyik beteg kapta, és milyen injekció.
2021. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
51%

Az ALAP kérdés.


Tudod ezt BÁRHOGY (kamerafelvétel, fotó, tanú,...)bizonyítani?


Készült jegyzőkönyv?

2021. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ha nem vádlóan megy a főorvoshoz, nem szankciót akár, hanem segítséget kér, mert fél, akkor nem biztos, hogy kell hozzá bizonyíték.

Mondjuk tényleg jobb lett volna vele frissiben a főnővérhez, vagy a bent lévő orvoshoz fordulni.

2021. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1-es: pont ezt mondta a háziorvos, hogy a munkáltató vegye fel a kapcsolatot az orvosokkal, és tudja meg kit oltottak aznap.

2-es:nem készült jegyzőkönyv, mert munka közben csak én tartózkodom ott. A munkáltatómmal és a háziorvossal telefonon beszéltem.

2021. ápr. 6. 17:53
 5/16 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, nem klinikán, hanem orvosi rendelőben dolgozom! Elnézést!
2021. ápr. 6. 17:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Jegyzőkönyvet kellett volna felvenni róla és az üzemorvoshoz elmenni, aki elvégzi a szükséges vizsgálatokat most, illetve pár hónap múlva.
2021. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6-os, az a baj hogy munkaidőben csak én vagyok ott, a munkáltatómat hívtam, de nem foglalkozik vele.

Azt mondta járt már így a cégnél más is, kaptak egy tetanust a háziorvostól azt annyi.

2021. ápr. 6. 18:58
 8/16 anonim ***** válasza:

Utólag semmit nem tudsz így csinálni. A magad érdekében pár hónap múlva elmész hepatitis B, C, HIV és syphilis szűrésre. Most azért nincs értelme, mert ha meg is fertőződtél, még nem lehet kimutatni.

Ha normálisan lenne róla jegyzőkönyv, akkor kellene most egy vérvétel, amivel bizonyítod, hogy a balesetkor egészséges voltál, majd pedig x idő múlva egy újabb. Ha ott kimutatnak valami betegséget, akkor valószínűsíthető, hogy a szúrás kapcsán fertőződtél meg.


Jegyzőkönyv nélkül nem mész semmire. Mintha meg sem történt volna.

2021. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon kemény,hogy a munkáltató így lerázott. Ez keményen munkahelyi balesetnek minősül és jegyzőkönyvet kell róla felvenni. Semmiképp se hagyd annyiban, mert ha esetleg valami olyan bajod lesz belőle, a jk. alapján akár életjáradékot is kaphatsz. Ha a munkáltató lerázott akkor talán a neaktól vagy a kormányhivataltól kéne tanácsot kérni,hogy mi a teendő.
2021. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Olyan nincs, hogy jelzed a munkáltatódnak és ő meg leráz, hogy nem akar vele foglalkozni, köteles ilyen esetben jegyzőkönyvet felvenni, abban minden le van írva részletesen. Ragaszkodni kell hozzá.
2021. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!