Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történik, ha a beültetett...

Mi történik, ha a beültetett fémet nem műtik ki a bokámból?

Figyelt kérdés
Egyik orvos azt mondja, hogy ki kell műteni, a másik meg azt, hogy felesleges. Melyik az igaz? És mi baj lehet, ha nem szedik ki?
2021. máj. 5. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a funkciója?

Törést rögzítettek vele?

Akkor célszerű kivenni

2021. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1# Miért? Erre lennék kíváncsi.
2021. máj. 5. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az implantátumok nagy részének az anyagrozsdamentes acélötvözet vagy titánötvözet. Egyes protézisek bizonyos alkatrészei készülhetnek műanyagból vagy kerámiából. Összességében mindegyik implantátumra igaz, hogy speciális tisztaságú és ötvözetű anyagok, amelyeknek szigorú egészségügyi szabványoknak kell megfelelniük

Ez változó, a páciens alapbetegségétől függ: például egy térdprotézis jó esetben 15-20 évig „működik” rendesen, utána kilazul, vagy eltörik, vagy szár körüli csonttörést okoz. A sérüléseket gyógyító trauma implantátum feladata a törött csontdarabok összetartása. Általában fél – egy év alatt meggyógyul a csont, tehát az implantátum a funkcióját ezután elveszti. Viszont amíg szükség van rá, erős igénybevételnek van kitéve, hiszen a csontra eső terhelés egy részét az implantátum veszi át. Ez az oka annak, hogy sok implantátum felé alapvető elvárás, hogy elég merev legyen, de ugyanakkor valamennyire rugalmas is.

2021. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor beletörik a lábamba pár év múlva?
2021. máj. 6. 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Eltörhet.

De nem törvényszerű.

Ezt csak egy weboldalról másoltam be neked, mert szépen leírja.


Mindig jobb ha nincs olyan a szervezetben ami nem odavaló.

Később sok alattomos megbetegedést okozHAT.

Mert az idegen anyagot a szervezet általában igyekszik kilökni, lebontani.

2021. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Akkor jó nagy f.fej orvos lehet az sztk-n, ha képes volt azt mondani, hogy életem végéig is jó lesz az a szar a lábamban.


Nem bíztam benne amúgy sem. Ezért született a kérdés.

2021. máj. 6. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!