Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az orvos szerint ki kell...

Az orvos szerint ki kell vágni a számból egy darabot, csak szerintem baromság? (Képekkel) 19/F

Figyelt kérdés

Van a számon egy repedés, ami már több mint fél éve ott van. Nem tud begyógyulni sosem, mert amint eszem, tüsszentek, vagy mosolygok, egyszerűen szétjön a beforrni készülő seb. Minden tüsszentésnél elkezd nagyon vérezni. Az orvos szerint ki kell vágni onnan egy részt, de inkább tovább küld bőrgyógyászhoz, ahol valószínűleg ugyanezt fogják mondani. Most ez komoly?? Nem tudom én már egy orvosban sem bízom meg a mai világban... képek:


[link]

[link]



2021. máj. 11. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Az orvosokban nem bízol meg de az itteni mindenhez IS értő válaszolókban igen.

Ezek alapján én azt mondom hogy hagyd, szenvedj vele tovább hátha komolyabb lesz a baj :)

2021. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne, ha elmennél bőrgyógyászhoz?
2021. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem akinek van tapasztalata orvosokkal okkal nem bíznak bennük. :)

Én a helyedben felkeresnék még egy orvost és kikérném az ő veleményét is, ha ugyan azt mondja megnyugszol, ha teljesen mást (ahogy én jártam) akkor legalább tudod, hogy fogalmuk sincs.

Amúgy vérvételt csináltak? Minden rendben lett? Én először ilyenekre gondolnék.

2021. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Jajj, de csúnya az a sok szőr az arcodon :OOO

Hát, nekem elég fura, hogy erre azt mondja, hogy ki kell vágni, én biztos nem vágatnám, a bőrgyogyi hátha tud majd adni rá egy jó krémet, vagy valamit. Jobbulást!

2021. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Próbáltad hogy bekened Bepanthennel naponta többször is?
2021. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem szemölcs miatt daraboltak ki egy picit a számból évekkel ezelőtt, de szerencsére semmi problémám nincs vele azóta se. F
2021. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
El kéne menni vérvételre. Ha máshol megsérülsz az rendesen, gyorsan beforr?
2021. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha máshol sérülök meg, akkor az normálisan begyógyul.
2021. máj. 11. 18:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az orvosi nyelven nevezett cheilitis fissurata, ami annyit tesz, hogy egy középvonali hasadék van az ajakon.

Az oka nem tisztázott, de hajlamosító tényező a dohányzás, szájlégzés vagy Crohn-betegség.

Kezelni kell, mert bakteriálisan könnyen felülfertőződik ez a folyton felnyíló seb. A kezelés pedig csak és kizárólag sebészi lehet, tehát jó irányba indult el a fogorvosod. A "kivágnak egy darabot" egy szövetmintavételt jelent, hogy kizárhassanak egyéb rosszindulatú elváltozásokat, ezt követően sebészileg zárják majd a repedést.

2021. máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14%
#9 Bárcsak minden orvos is ennyire szépen leírná, mit is akar tulajdonképpen, nem csak odarak 2 szót és már mehetsz is! Otthon meg gondolkozol, hogy most akkor tulajdonképpen mi van.
2021. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!