Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Levált a porc a térdemen, de...

Levált a porc a térdemen, de MRI után azt mondták nem nagy. Érdekelne hogy akkor mi számít nagynak? Valamint ez terhelhető lesz valaha műtét nélkül? 23/F

Figyelt kérdés
Mellesleg az én levált darabom 14mm x 8 mm x 2,5 mm

2021. máj. 25. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezel meg egy ortopéd szakorvost? Ezt innen senki sem fogja neked megmondani, ehhez szakorvos kell, aki értelmezi a leletedet és meg is vizsgál...
2021. máj. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kikérném más véleményét is azért. Levált porc az ízületi vápában, amiben folyadék van, tulajdonképpen “úszkál”. Lesznek napjaid amikor ez a levált darab kevésbé van olyan helyen ahol két súrlódó ízületi felszín kerül, akkor nem fáj, viszont lesz az ellentéte is. Nekem volt levált porcom, kérdés nem volt hogy műtsem-e vagy sem. Nem tesz jót, ha egy nem odaillő dolog van az ízületben. Kísérletezhetsz vele, hogy terheled rendesen. (De engem jópárszor elküldtek, mert 15 évesen nem lehet porcleválás, így eltudom mondani, hogy nem kellemes azzal ébredni, hogy fáj a térded. Engem is ezzel próbáltak lerázni, hogy kicsi, szalag se szakadt át teljesen. Magánban kérdés nem volt, hogy szalagot is javítani kell, porc se jó, ha fáj és nem tudom terhelni, mintha nem lenne semmi. Most sotes hallgatóként tudom mondani, hogy életminőség romlást okoz ez a fájdalom. Egy egyszerű arthroscopos műtéttel el lehet távolítani a levált darabot, kis gyógytorna és jobb lesz mint volt.)
2021. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kisebb volt. Az a baj hogy nem nagyon tunik el. En ket napig alig aludtam a fajdalomtol. :/
2021. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Látta ortopéd szakorvos, hogy válaszoljak elsőnek. De azt mondta nem műti, viszont nem hiszek az orvosoknak nagyon, ugyanis az első két helyről úgy küldtek el, hogy húzódás pihenjek. Itt már azért kimondták hogy baj van, de műteni nem akarják.
2021. máj. 25. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!